Kaplıca Adresleri

Düziçi Haruniye Termal Kaplıca Oteli

Düziçi Haruniye Termal Kaplıca Otelleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Türkiye Termal Otel turizmi son yıllarda oldukça fazla gelişmiş ve yılın dört mevsiminde aktif olarak hizmet verilmeye başlanılmıştır. Haruniye kaplıcaları genellikle sıcak suyu, temiz havası ve çevresinde bulunan yeşil doğasıyla birlikte ünlenmiştir. Sıcak su termal otel sektörünün gelişmesiyle birlikte yılın 12 ayı kesintisiz olarak misafirlerine hizmet vermektedir. 

Haruniye Kaplıcalarının Özellikleri

Kaplıcalara giriş ücreti alınmayan tesisler gün boyu halka açık olarak hizmet vermektedir. 

Haruniye Kaplıcalarının faydaları arasında,

  • Kadın hastalıkları,
  • Bel ve migren ağrısı,
  • Romatizma rahatsızlıkları,
  • Sinirsel rahatsızlıklar,
  • Bağırsak ve mide rahatsızlıkları
  • Deri hastalıkları,
  • Safta kesesi ve karaciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

Düziçi Haruniye Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Adana ili içerisinde şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkla bulunan kaplıcalar dağın yamacına konuşlanmıştır. Dağdan gelen suda bulunan sülfür, magnezyum, kalsiyum gibi bileşenleri şifaya çevirmiştir. 

Suyun sıcaklığı 32°C ve pH değeri 6,0-7,0’dir. Toplam mineralizasyonuna bakıldığında ise, 1150mg/lt ile 1190 mg/lt arasında değiştiği görülmektedir.

Adana Haruniye Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Adana Haruniye Kaplıcası deniz seviyesinden 620 metre yükseklikte olup Osmaniye merkeze 57 kilometre uzaklıktadır. Adana merkeze 143 km. ayrılmak. Kaplıca tedavisinin tadını çıkarırken dinlenmek ve terapi aramak isteyen turistlerin sorduğu “Haruniye Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir” sorusuna hava, kara ve demiryolu ulaşım seçenekleri mevcuttur. Araba ile seyahat etmek isteyen turistler TEM otoyolu ve D-400 karayolunu tercih edebilirken, demiryolu ile farklı bir deneyim yaşamak isteyenler Osmaniye’ye gittikten sonra demiryolu ile keyifli bir yolculuğun tadını çıkarabilirler. Haruniye Kaplıcalarına merkezi konumu nedeniyle ulaşım kolaydır. Karayollarını veya demiryollarını çok uzun olduğu için sevmeyen misafirlerimiz, kaplıcalara sadece 1 saatte ulaşmak için Adana Havalimanı veya Gaziantep Havalimanı’nı kullanabilirler.

Adana Dolmuş Saatleri hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Adana Düziçi Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu