Kaplıca Adresleri

Turgutlu Kaplıcaları

Turgutlu Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Turgutlu Kaplıcaları, birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özellikle içerisinde bulunan sodyum, klorürlü ve radonlu olması tedavi açısından yararını arttırmaktadır. Diğer taraftan kaplıcaların içerisinde yer alan çamurlu sularında şifa getirdiği bilinmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür. Turgutlu Kaplıcaları özellik açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisinde etkilidir.

 

Turgutlu Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Turgutlu Kaplıcaları özellik açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisine sonuç verdiği bilinmektedir. Uzman doktorlar tarafından bu hastalıkların tedavisinde tavsiye edilen kaplıcalar kişilerin kendi yapılara göre değişken olarak şifa sağlamaktadır. Bu hastalıklar ise ; romatizma, nevralji, polinevrit, kırık ve çıkıklar, kadın hastalıkları, felçler olarak sıralanmaktadır.

 

Turgutlu Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Nefes darlığı çeken hastalarda.

2- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

3- Stres sorunu çeken hastalarda.

4- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

5- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

6- İnflamatuvar romatizmal hastalarda.

7- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

8- Ortopedik rahatsızlığı ve ortopedi cerrahi operasyonları sonrası iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

9- Kronik nörolojik rahatsızlıklar ve nörolojik cerrahi operasyonlar sonrasında iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

 

Turgutlu Kaplıcaları Fiyatları 

Turgutlu kaplıcalarının fiyatları tatil sezonlarında ve yaz sezonunda artış gösterirken, diğer mevsimlerde fiyatlar daha makul seviyelerde seyretmektedir. Fiyatlar kaplıca tesislerinin bağlı bulunduğu işletme müdürlüklerince belirlenir.

 

 

 

 

 

Manisa Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Turgutlu Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu