Kaplıca Adresleri

Elbistan Kaplıcaları

Elbistan Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. İlçede bulunan kaplıca suları içerisinde bulunan şifalı suları hem vücudunuzun belli bölgelerini iyileştirmek hem de günlük olarak içerek şifa bulan vatandaşlar bulunmaktadır.

 

Elbistan Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Suyun sıcaklığı 45oC’dir ve içeriğinde petrol atığı, yağlar ve kükürt bulunmaktadır. Yağ miktarı az olmakla birlikte kükürt ve petrol artığı karışımı sonucunda şifalı su oluşmaktadır. Elbistan kaplıcalar bölgesinde, artan konaklama talebini karşılamak için, belediyelerin iştirakleri ve özel sektör tarafından işletilen, konaklama tesisleri gelişmiştir. Yaz aylarında doluluk oranı %80 civarındadır. Konaklama fiyatları da buna bağlı olarak, yaz aylarında artış gösterir. Verilen hizmet ve işletme olanakları, konaklama fiyatlarında belirleyici rol oynar. Ülkemizde yüksekliği 1000 m olan tek kaplıcadır. 

 

Elbistan Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizma rahatsızlıkları ve buna bağlı olarak oluşan kas, eklem ağrılarında kullanılır.

2- Alerjik rahatsızlıklar, buna bağlı gelişen cilt ve deri hastalıklarında kullanılır.

3- Mide, bağırsak rahatsızlıklarında kullanılır.

4- Ortopedik rahatsızlıklarda, eklem kireçlenmelerinde kullanılır.

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

10- Hipertansiyon, kronik bronşit ve üst solunum yolu iltihaplarında olumlu sonuç alınmaktadır.

 

Elbistan Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Elbistan kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

Kahramanmaraş Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Elbistan Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu