Kaplıca Adresleri

Sason Kaplıcaları

Sason Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sason Kaplıcaları, Batman İl Özel İdaresi ve özel teşebbüs ortaklığı ile 2008 yılında oluşturulan BATO Termal Tesisleri ile bütünlük içerisinde hizmet vermektedir. Çevrede bulunan il ve ilçeler kaplıcalara yoğun ilgi göstermektedir. Yılın her mevsimi hizmet veren kaplıcaların, İran ve Irak’lı ziyaretçileri de oldukça fazladır. Tatil sezonlarında BATO tesisleri ve bölgede hizmet veren diğer termal ve pansiyonlar doluluk oranına ulaşır. 

 

Sason Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Sason Kaplıcaları termal sularının, çıkış sıcaklığı 83 santigrat derece olup aynı zamanda, üfleme yöntemi ile soğutularak, tesislere verilmektedir. BATO Termal Tesisler 1 adet bayan kapalı termal havuz, 1 adet bay kapalı termal havuz, 1 adet karma termal havuz ve 1 adet çocuk termal havuzdan oluşmaktadır. Ayrıca tesisler bünyesinde Türk hamamı, sauna, sağlık merkezi, sağlıklı yaşam alanları yer alır. Termal suların 2254,08 mg/lt toplam mineralizasyon değeri bulunur. Sason Kaplıca sularının kalsiyum, sodyum, klorür ve sülfat bakımından zengin olduğu bilinmektedir. Tüm bunlarla birlikte Sason termal sularının destekleyici, tedavi edici özellikleri de bulunmaktadır.

 

Sason Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Yumuşak doku rahatsızlıklarında.

2- Travmaya bağlı doku zedelenmelerinde.

3- Genel stres bozukluğu, kasların istem dışı kasılması rahatsızlığında.

4- Romatizma ve romatizmaya bağlı gelişen eklem ağrılarında.

5- Bel, boyun, omuz ve diğer eklem kireçlenmelerinde.

6- Kronikleşen bel ağrılarında.

7- İltihaplı eklem ağrılarında.

8- Egzama, ürtiker, kronik rezidüel, nörodermit, akne gibi cilt hastalıklarında.

 

Sason Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Sason Kaplıcalarına, Batman-Sason kara yolu ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Yerli ve yabancı ziyaretçiler hususi araçlarla gelebilecekleri gibi, çevre il ve ilçelerden kaplıcalar bölgesine taşıma hizmeti veren servis araçlarını da kullanabilirler. 

 

Sason Kaplıcaları Fiyatları 

Sason kaplıcaları fiyatları, alınan hizmete, mevsimlik değişim gösteren yoğunluk oranlarına göre değişiklik gösterir. Yaz sezonunda artış gösteren fiyatlar, kış aylarında düşüş göstermektedir. 

 

 

 

Batman Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Sason Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu