Kaplıca Adresleri

Sakarya Kaplıcaları

Sakarya Kaplıcaları,  hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sakarya’da bulunan kaplıcalar çok sayıda farklı hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı oluyor ve bu sebepten dolayı her yıl binlerce insan Sakarya’ya çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için gidiyor. Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösteren Sakarya kaplıcaları, şifa kaynağıdır. Sakarya kaplıca suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Sakarya’da ki kaplıca sularının yapısında bulunan karbondioksit kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Solunum yoluyla kalbin daha sağlıklı ve sakin çalışmasına katkıda bulunur. 

 

Sakarya Kaplıca Bölgeleri 

Sakarya denilince akla ilk gelen tabi ki de termal kaplıcalarıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insan sağlığına birçok katkıda bulunmanın yanı sıra gündelik hayatın yorgunluğunu atmak için de insanların tercih odağındadır. Sakarya ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

SAPANCA
AKYAZI
GEYVE
HENDEK
KARASU
KAYNARCA
MERKEZ
KOCAALİ
PAMUKOVA
TARAKLI
FERİZLİ
KARAPÜRÇEK
SÖĞÜTLÜ
ADAPAZARI
ARİFİYE
ERENLER
SERDİVAN

 

Sakarya Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

10- Hipertansiyon, kronik bronşit ve üst solunum yolu iltihaplarında olumlu

 sonuç alınmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Sakarya Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu