Kaplıca Haberleri

Kapadokya’da Yapılacak En İyi Aktiviteler

Kapadokya, Türkiye : Gerçek bir rüya olan bir dünya harikası hayat buluyor. Ay benzeri manzaraları, mağaraların içindeki otelleri ve altın rengi gökyüzünde yüzen yüzlerce sıcak hava balonunu keşfedin. İster kaya oluşumları arasında yürüyüş yapın, ister gün batımında ata binin, ister yıldızların altında uzanın, Kapadokya’daki her deneyim büyülüdür. Bu, sonsuza kadar zihninizde ve kalbinizde iz bırakan anlardan oluşan bir yapılacaklar listesi gezisi olacak.

Büyülü Kapadokya’ya hoş geldiniz!

Kapadokya, dünyanın değilse de Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olan İç Anadolu’da yer almaktadır! Kapadokya bölgesi, yıllar boyunca volkanik aktivite ve erozyon sonucu oluşan mantar şeklindeki kaya oluşumları ve derin vadilerle dolu eşsiz manzaralarıyla ünlü olmuştur.

Birçok kişi tarafından aya benzetilen bu tür uhrevi manzaraları doğanın kendisinin yaratabileceğine inanmak zor! Yüzyıllar boyunca, bu bölgenin insanları, kayaları evlere, kiliselere ve yeraltı kasabalarına oyarak doğanın kendilerine verdiklerini kullandılar.

1. Kapadokya Sıcak Hava Balonu Uçuşunu Deneyimleyin

Kapadokya’dayken yapılacak bir numaralı şey, dünyaca ünlü balon gezilerinden birine gitmek. Çeşitli gökkuşağı renklerinde yüzlerce sıcak hava balonu, masalsı manzaraların üzerindeki güzel gökyüzünde, benzeri olmayan bir görüntüyle uçuyor.

Çoğu tur şirketi, gün doğumu için saat 5.45’te kalkmadan önce sizi sabah 5’te otelinizden alacaktır. Bu, hayatta bir kez yaşanabilecek bir deneyimdir ve sonuç olarak pahalı olabilir. Biletler genellikle 180 $ ‘a kadar çıkıyor. Ancak, normalde kahvaltı ve şampanya sunarlar. Dahası, böyle bir kova listesi deneyimine fiyat etiketi koyamazsınız!

2. Kapadokya, Gül Vadisinde Gün Batımı At Binme

Gül Vadisi, Kapadokya’nın ay gibi ününün hayat bulduğu yerdir. Göreme’ye 15 dakikalık sürüş mesafesinde yer alan otel, pembe renkli kaya vadilerine, devasa kaya oluşumlarına ve kraterlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu eşsiz manzaralar, Kapadokya’yı ve özellikle Gül Vadisi’ni yürüyüş ve binicilik için bu kadar harika yapan şeydir. 

Binicilik yapıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Ancak, Dalton Brothers ile 2 saatlik gün batımı yolculuğunu şiddetle tavsiye ediyoruz . Doğayla iç içe olmanın ve gizli bakış açılarını ziyaret etmenin önüne geçemezsiniz; güneşin batışını izlemek için mükemmel.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu