Kaplıca Adresleri

Mudurnu Kaplıcaları

Mudurnu Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. İlçe merkezine 30 km mesafede bulunan Taşkesti Beldesi, Ilıca köyü sınırları içerisinde yer alan Sarot Kaplıcaları ve Mudurnu ilçe merkezine 5 kilometre mesafede bulunan Babas Kaplıcaları iki önemli termal kaplıcalardır. Kaplıcaların mülkiyeti Mudurnu İl Özel İdaresinde olup, 1995 yılında özel teşebbüse yap-işlet-devret yöntemi ile kiralanmış, yaşanan uyumsuzluk sonucu, anlaşma fesih kararı verilmiş, Mudurnu köylüleri tarafından oluşturulan kooperatif tarafından işletilmeye tekrar açılmıştır.

 

Mudurnu Kaplıcaları Genel Özellikleri

Sarot Kaplıcaları, bölgede faaliyet gösteren konaklama tesisleri, spor kompleksleri ve sağlık merkezler ile bir bütünlük oluşturup, daha çok tatil köyü yapısındadır. Kaplıcalar, bu tesislerle bütünlük içerisindedir. Bulundurduğu özellikler sebebi ile, acı sular grubunda değerlendirilir. Romatizma başta olmak üzere, metabolizma hastalıkları, böbrek ve sindirim sistemi rahatsızlıkları, Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarında, tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Kaplıca termal suyunun özellikleri ise;

1- Hipotonik, hipertermal maden suyu özelliği bulunur.

2- Sodyum, sülfat ve kalsiyum bulunur.

3- PH 3.02 değerindedir.

4- Termal su sıcaklığı 66 santigrat derece olarak ölçülmüştür.

 

Mudurnu Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Sedef gibi cilt hastalıkları

2- Mantar

3- Spor yaralanmaları

4- Kadın hastalıkları

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

 

Mudurnu Kaplıcaları Fiyatları

Mudurnu Kaplıcalarının fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır.

 

Mudurnu Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Mudurnu ilçe merkezinden Gürçam Köyü yönünde, Ankara Caddesi üzerinde, Babas kaplıca yön levhası ile Babas Kaplıcalarına ulaşım sağlanır. Sarot Kaplıcalarına, Taşkesti-Adapazarı E-1 bağlantı kara yolu kullanılarak ulaşım sağlanır.

 

 

Bolu Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Mudurnu Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu