Kaplıca Adresleri

Havza Kaplıcaları

Havza Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Samsun ilinin Havza ilçesi, doğal kaynaklar ve kaplıca yönünden zengin olması nedeniyle sağlık turizmde önemli bir yere sahiptir. 53 0C sıcaklıktaki kaplıca sularının radyoaktif özelliğe de sahip olması açısından birçok avantaja sahip olmasını sağlamaktadır. Romatizmal ve nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonu başta olmak üzere; belirtilen hastalıklara da şifa olmaktadır.

 

Havza Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Havza Kaplıca termal suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Kan dolaşımına katkı sağlayan ve çeşitli kadın hastalıklarına da olumlu yönde etkiler edebildiği görülmüştür. Temal kaplıca suları, içerisinde birçok farklı türden faydalı mineral ve bileşenler barındırıyor. Magnezyum, kalsiyum, sülfat, potasyum, lityum ve bikarbonat gibi çeşitli bileşenlerin şifalı Denizli kaplıcası sularında yer aldığına tanıklık ediliyor.

 

Havza Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Kloroz tedavisi

2- Adale ağrıları

3- Beden zafiyetleri

4- Üreme organları iltihabı, adet düzensizliği, menopoz ve kısırlık gibi kadın hastalıkları,

5- Psikolojik rahatsızları,

6- Dalak şişmesi

7- Sindirim bozuklukları

8- Kronik bronşit

9- Mide iltihabı

10- Safra taşı

11- Cilt hastalıkları

12- Kireçlenme

13- Gut hastalığı

14- Şeker hastalığı

15- Böbrek ve bağırsak hastalıkları

16- Stres

17- Larenjit ve farenjit hastalıkları

18- Nefes darlığına neden olan akciğer hastalıkları

 

Havza Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Havza merkezden yolculuk yapılırken, Havza Terminali giriş sapağına gelindiğinde Havza Kaplıcaları tabelaları takip edildiğinde kaplıca tesislerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Özel araç ya da otobüsle yolcu yapmak istemeyen ziyaretçiler hava yolu ya da tren yolcuğunu tercih edebilmektedir. Samsun Çarşamba Havaalanı’na inen misafirler, 1,5 saat yolculuk yaparak Havza şehir merkezine ulaşabilmektedir.

 

 

 

Samsun Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Havza Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu