Kaplıca Adresleri

Bilecik Kaplıcaları

Bilecik Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bilecik ili sınırları içerisinde bulunan şifalı sular ve kaplıcalar turizm bakanlığı tarafından oldukça rehavet gören ve birçok tesisi de beraberinde getiren Bilecik termal suları sizlere ve çevrenizdekilere oldukça iyi şekilde termal havası yaşamasına sebep olmaktadır. İlçelerin birçoğunda hem şifalı su kaynağı hem termal kaplıca bulunmaktadır.

 

Bilecik Kaplıca Bölgeleri 

Sizlere bu yazımızda Bilecik ilinde bulunan kaplıcaların tanıtımını yapacağız. Bilecik’te bulunan kaplıcalar hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki yazıları dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

OSMANELİ
MERKEZ
BOZÜYÜK
GÖLPAZARI
PAZARYERİ
SÖĞÜT
YENİPAZAR
İNHİSAR

 

Bilecik Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıca yöresi Bilecik çevresinde olağan yer altı kaynakları birçok termal otelinin yapımında da etkili olmuştur. Bilecik şehrinde birçok kaplıca bulunmakta olup, bizler de sizler için birçok kaplıcayı araştırarak bu yazımızda tanıtıyoruz. Birçok hastalığa iyi gelmesi dışında termal suyu banyo uygulamasıyla; serebral palsi hastalığının tedavi sürecinde rehabilitasyonda, ortopedik ameliyat sonrasında uzun süreli hareketsiz kalması nedeniyle mobilizasyon çalışmalarında, spor yaralamalarında ve stres bozuklarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygundur.

 

Bilecik’te Bulunan Kaplıcaların Bazıları

1- Söğüt ilçesine bağlı olarak bilinen ve Çatı köylerinden olan Çatı ılıcası; iki ayrı kaynaktan doğan şifalı sular çok sayıda hastayı tedavi etmekte kullanılmaktadır. Çatı Ilıcası özellikle de Romatizma ve deri hastalıklarında iyi geldiğinden ötürü uyuz hastalığının tedavisi içinde iyi şekilde tavsiye edilmektedir. İlçe merkezinden en iyi şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

2- Hamamboğazı Ilıcası: Bilecik’in Gölpazarı İlçesi içerisinde yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklığında bulunan Hamamboğazı ulaşım ve konaklama imkanları ile kısıtlı olan yer olsa da romatizma ve cilt hastalıklarının tedavilerinde başrol oynayan kaplıcalardan bir tanesidir.

3- Pelitbükü İçmesi: Yine aynı konumda olan Pelitbükü içmesi içinde karbondioksit bulunan nadir termal yerlerden bir tanesidir. Mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir.

 

Bilecik Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

2- Damar sertliğinde

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkları

4- Cilt ve sedef hastalıklarına

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

7- Kadın hastalıklarında

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bilecik Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu