Kaplıca Blog

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Fiyat Listesi 2022

Hüdai kaplıcaları yorumlar ve önerileri sayesinde termal tatil yapmak isteyen birçok kişi bölgeye gelmektedir. Şifalı suyu ile birçok rahatsızlığa iyi gelen kaplıcalar alternatif bir tatil olarak değerlendirilmektedir. Tesisimizde konaklayarak en iyi otel olanaklarından yararlanabilir ve şifalı suların etkisiyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamanız mümkündür. En uygun fiyat avantajlarından yararlanarak konaklayabileceğiniz tesisimiz sayesinde keyifli ve huzurlu bir şekilde rahatlayabileceğiniz aynı zamanda sağlığınız açısından da fayda sağlayacak bir tatil deneyimi ile tanışabilirsiniz.

Şifalı suları ile Türkiye’nin önde gelen termal tesislerinin bulunduğu Sandıklı Hüdai kaplıcaları birçok rahatsızlığın tedavisinde de zaman zaman bazı hastalar için doktorlar tarafından da önerilmektedir. Sandıklı Hüdai kaplıcaları fiyat listesi 2022 yılı itibariyle de hem daha ekonomik hem de sağlıklı bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. En uygun fiyat avantajlarından yararlanarak şifalı kaplıca sularına kendinizi bırakabilirsiniz.  

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Nerede?

Sandıklı kaplıcaları Afyonkarahisar ilinin Sandıklı ilçesinde yer almaktadır. Sandıklı ilçesine yaklaşık olarak 8 km mesafede yer alan Hüdai Kaplıcaları, Afyonkarahisar – Antalya karayolunun 65’inci kilometresinden sonra güney batı yönünde bulunmaktadır. Doğal şifalı sular, çamur banyoları, kür merkezi ve daha birçok alternatif hizmetin yer aldığı termal tatil köyü olarak Türkiye’de termal turizmin en fazla geliştiği bölgelerden biridir.

Şifalı suyu oldukça uzun bir zamandır tercih edilen ve bölgenin öne çıkmasını sağlayan temel unsurlardan biridir. Friglerden günümüze kadar ulaşmayı başaran şifalı sular, özellikle son dönemde çamur banyoları ile ün kazanmayı başarmıştır. Doğal saunalar, sosyal tesisler, apart villalar ve birçok olanak sayesinde turizm açısından Afyonkarahisar bölgesinin en yoğun alanlarından biridir. Özellikle termal tesislerin kapasitesi ve olanakları sayesinde her yıl çok sayıda ziyaretçi bu şifalı suların faydalarından yararlanmak için bölgeyi ziyaret etmektedir.  

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Hüdai kaplıcaları apart villalar ve diğer tesis olanakları sayesinde birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Şifalı termal suların birçok rahatsızlığa iyi geldiği düşünülmektedir. Türkiye’de doğal termal suları ile her zaman ilk sırada yer alan Sandıklı Hüdai kaplıcaları, 10 – 15 dakika gibi belirli sürelerde çamur içinde kalarak birçok cilt rahatsızlığı ve şikayetinin azaldığı görülmektedir. Öte yandan bu tür tesislerde birçok romatizmal rahatsızlığa da iyi geldiği ifade edilmektedir.

Afyon Sandıklı Hüdai kaplıcalarının insan sağlığı açısından sayısız faydasının olduğu görülmüştür. Bu kapsamda kaplıcaları tercih eden hastaların şu tür şikayetlerinin kaplıca tedavisi sonrasında azaldığı görülmüştür:

 • Nevralji,
 • Nevrit,
 • Polinevrit,
 • Kırık – çıkık,
 • Çocuk felci,
 • Kadın hastalıkları vb.

Günümüzde birçok doktor tarafından çeşitli rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olması için önerilen Hüdai kaplıcaları sahip olduğu birçok fayda ile dikkat çekmektedir. Bu tür şifalı etkileri sayesinde hem çamur banyoları hem de şifalı termal suları ile hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar verdiği görülmektedir.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Suyunun Özellikleri Nelerdir?

Sandıklı Hüdai kaplıcaları suyunun faydaları ve özellikleri yüzyıllardan beri bilinmekte ve tercih edilmektedir. Hüdai kaplıcalarının suyunun kimyasal sınıflandırılmasına göre içeriğinde birçok doğal unsur olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda suyu içeriğinde sülfat, bikarbonat, sodyum, kalsiyum, bromür, karbondioksit, arsenik, radon gibi unsurlar yer almaktadır. Ayrıca suyun içinde potasyum, amonyum, magnezyum, demir, alüminyum, mangan gibi katyonlar ve klorür, nitrat, iyodür, hidrofosfat, hidrokarbonat gibi anyonlar da yer almaktadır.

Sandıklı Hüdai kaplıcalarının şifalı etkiler vermesinde suyun içeriğinde yer alan bu doğal unsurlar son derece etkilidir. Ayrıca metasilikat asidi ile gazlardan serbest karbondioksite rastlanmıştır. Ortalama olarak ısısı 62o ile 68o arasında değişmektedir. Radyoaktivite değerinde ise 13 – 25 asında değişmektedir. pH değeri ise 6,6 – 7 arasında görülmektedir. Sandıklı Hüdai kaplıcaları fiyat listesi 2022 yılında birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Suyun bu doğal şifalı etkilerinden yararlanmak için hemen yerinizi ayırtabilir ve benzersiz bir termal tatil deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.  

Kaplıcada Kaç Gün Kalmak Gerekiyor?

Kaplıcada Kaç Gün Kalmak Gerekiyor

Sandıklı kaplıcaları birçok rahatsızlığa iyi gelmesiyle bilinmektedir. Özellikle sağlık turizmi açısından da son derece gelişmiş olan bölgede yılın her döneminde yoğunluk görülmektedir. Uzmanlar tarafından banyo kürü olarak tavsiye edilen kaplıcalarda hastaların şifalı suların etkisinden yararlanmaları için ortalama olarak önerdikleri gün sayısı 7 – 21 gün arasında değişmektedir. Şifalı sulara giderek tedaviye yardımcı etkilerinin görülmesi için hastaların ortalama olarak bu süreler zarfında tesislerde konaklayarak sağlıklarına olumlu katkılar sunacak birçok etkenden yararlanmaları mümkündür.

Kaplıcalar sanıldığının aksine sadece belirli rahatsızlıklara sahip kişiler tarafından tercih edilmez. Özellikle kış aylarında alternatif bir tatil deneyimi yaşamak isteyen herkes tarafından tercih edilebilmektedir. Uzmanların kaplıcada kalınması için tavsiye ettikleri süreler 7 ila 21 gün arasında değişse de bu sürelerden daha uzun ve daha kısa sürelerde de kalmak mümkündür. Bu kapsamda tatil planlarınızı yaparak en ideal süreleri belirleyebilir ve kaplıca tatilinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarına Giderken Ne Alınır?

Hüdai kaplıcaları rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra çantanızı hazırlarken yanınıza az sayıda parça eşya alarak bile en rahat şekilde tatilinizi yapmanız mümkündür. Türkiye’nin en iyi kaplıcalarından olan Hüdai kaplıcalarına giderken mutlaka valizinizde olması gereken unsur mayo, şort ve bikinidir. Özellikle çamur banyosu yapma olanaklarının da bulunması uygun kıyafetlerle bu imkanlardan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra her tatilde olduğu gibi yanınızda terlik bulundurmanız gerekecektir.

Kaplıca tatilinde yanınızda mutlaka olması gereken eşyalardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Mayo, şort, bikini,
 • Havlu,
 • Terlik,
 • Nemlendiriciler ve saç bakım kremleri,
 • Yedek kıyafetler vb.

Yanınıza sadece gerekli az sayıda malzeme alarak çok küçük bir valizle bile tatilinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.  

En Şifalı Kaplıca Suyu Nerede?

Hüdai kaplıcaları apart ve otelleri sayesinde günümüzde birçok kişi tarafından en şifalı kaplıca olarak tercih edilmektedir. Birçok uzman tarafından da çeşitli hastalıkların tedavisine yardımcı olması açısından Hüdai kaplıcaları önerilmektedir. Şifalı olduğu kanıtlanan ve alternatif bir tatil deneyimi için ideal rotayı arayan kişiler için Afyon Sandıklı Hüdai kaplıcaları en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Bir kaplıca tatilinden en iyi faydaları almak için tercih edebileceğimiz tesislerde konaklayarak sayısız olanaktan yararlanmanız da mümkündür.

 • Doğal çamur banyoları,
 • Termal havuzlar,
 • Doğal saunalar,
 • Geleneksel Türk hamamı,
 • Masaj salonları,
 • Güzellik merkezi vb.

Benzersiz bir termal tatil deneyimi için güvenle tercih edebileceğiniz Sandıklı Hüdai kaplıcaları sayesinde hem sağlıklı hem de keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Fiyatları Ne Kadar?

Sandıklı Kaplıca fiyatları tesis özelliklerine ve gidilecek sezona göre değişmektedir. Diğer birçok tatil türüne göre çok daha uygun fiyatlı olmasıyla da termal tatil alanları birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Şifalı suların faydalarından yararlanmak ve saysız tesis olanağından faydalanmak için en uygun fiyat avantalarıyla Sandıklı Hüdai kaplıcalarını tercih edebilirsiniz.

Her dönem güncellenen fiyatlar kapsamında kalınacak gün sayısına ve tercih edilecek tesislere göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Sandıklı Hüdai kaplıcaları fiyat listesi 2022 yılı ve sonrasında sezonlara göre farklılık gösterecektir.

Ayrıca Bakınız: Kangal Balıklı Kaplıca Fiyatları 2022

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu