Kaplıca Adresleri

Yozgat Kaplıcaları

Yozgat Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Yozgat Kaplıcaları, birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özellikle içerisinde bulunan sodyum, klorürlü ve radonlu olması tedavi açısından yararını arttırmaktadır. Diğer taraftan kaplıcaların içerisinde yer alan çamurlu sularında şifa getirdiği bilinmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür. Sizlere bu yazımızda Yozgat Kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Yozgat Kaplıcaları Bölgeleri 

Yozgat ilimiz sınırları içerisinde bulunan içmeler, çamur banyoları, maden suları ve birçok doğal kaynak suları bakımından iç anadolu bölgesinin en zengin olan yerlerinden bir tanesidir. Tüm bunlara ek olarak Yozgat ilinde bulunan kaplıcalar şunlardır: 

SORGUN
AKDAĞMADENİ
BOĞAZLIYAN
ÇAYIRALAN
ÇEKEREK
SARIKAYA
ŞEFAATLİ
YERKÖY
MERKEZ
AYDINCIK
ÇANDIR
KADIŞEHRİ
SARAYKENT
YENİFAKILI

 

Yozgat Kaplıcalarının Genel Özellikleri  

Sorgun Kaplıcaları termal suları, Sodyum Klorür, Sodyum Sülfat, Klorlü Sülfat içerir. Termal sıcaklığı 50-60 santigrat derece olup, sondaj sistemi ile yer yüzüne çıkar. Debisi 40 lt/sn olan kaplıca suları dinlendirme yöntemi ile soğutulur. Yozgat Kaplıcaları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

 

Yozgat Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- böbrek, üroloji, şeker, şişmanlık, kas, kemik, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıklarına

2- romatizma, göz, kalp-damar, solunum, şişmanlık, kanda yüksek yağ, sindirim rahatsızlıklarına

3-Kadın hastalıkları, iç hastalıkları, damar sertliğinde

 

Yozgat Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Yozgat kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Yozgat Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu