Kaplıca Adresleri

Bergama Kaplıcaları

Bergama Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bergama Güzellik Ilıcası, Bergama şehir merkezinin batısında, D240 kara yolu üzerinde, ilçe merkezine 4 km uzaklıkta Bergama Güzellik Ilıca Tesisleri içerisinde yer alır. Haydar Ilıcası Bergama, Aşağıbey köyüne 6 km uzaklıkta Ilıca mevkiinde konumlanmıştır. Paşa Ilıcası, Bergama İvrindi Kara yolunun 25. km Ilıca mevkiinde bulunmaktadır.

 

Bergama Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Bergama kaplıcalarından olan, Bergama Güzellik Ilıcası 35 santigrat derece termal sulara sahiptir. Sodyum, Sülfat ve Bikarbonat yönünden zengindir. Kaplıca suları yüksek radyoaktivite içermektedir. Geyiklidağ Ilıcası üst solunum yolu, kronik iltihap rahatsızlıklarında, nefrit tedavisinde şifa amaçlı kullanılır. Paşalı ılıcası yakın döneme kadar şifa amaçlı kullanılmış ancak, yapılan baraj göleti içerisinde kalmıştır. Haydar Ilıcasının sularında bulunan kükürtlü yoğunluğu sebebi ile cilt hastalıklarında ve ağrılı hareket kabiliyetini yitiren hastalarda şifa olarak kullanılır.

 

Bergama Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizma ve buna bağlı olarak gelişen diğer rahatsızlıklarda.

2- Kalp ve damar rahatsızlıklarında.

3- Nefralji rahatsızlığında.

4- Cilt rahatsızlıklarında.

5- Tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca hücre yenileme özelliği bulunur.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- Kadın hastalıklarında

8- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

 

Bergama Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Bergama Güzellik Ilıcasına, Bergama -İzmir bağlantısını sağlayan D240 kara yolu ile ulaşım sağlanır. Kara yolu üzerinde, bulunan Bergama Belediyesi kaplıca tesisleri dahilindedir. Bölgeye en yakın havalimanı, İzmir il merkezinde bulunan havalimanlarıdır. 

 

Bergama Kaplıcaları Fiyatları

Bergama Kaplıcalarının fiyatları, Bergama Belediyesi tarafından, mevsimsel değişiklere bağlı olarak, belirlenmektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

İzmir Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bergama Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu