Kaplıca Adresleri

Tokat Kaplıcaları

Tokat Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sulusaray ilçesinde bulunan Çermikönü-Ilıca Kaplıcası, Reşadiye ilçesinde bulunan, aynı isimle anılan kaplıca ve Niksar ilçesinde bulunan Ayvaz Suyu termal kaynaklarından oluşmaktadır. Tokat’ta bulunan kaplıcalar Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de şifa merkezi olarak kullanılmıştır. Yakın zamanda yapılan restorasyon çalışmaları ile modern görünümünü kazanan kaplıcalar, şifalı termal suları ile birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynamaktadır.

 

Tokat Kaplıca Bölgeleri 

Tokat ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

REŞADİYE
SULUSARAY
ALMUS
ARTOVA
ERBAA
NİKSAR
MERKEZ
TURHAL
ZİLE
PAZAR
YEŞİLYURT
BAŞÇİFTLİK

 

Tokat Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Sizlere bu yazımızda Tokat’ta bulunan kaplıcalar hakkında çeşitli önemli bilgiler vereceğiz. Tokat Kaplıcaları işlevsel olarak her geçen sene potansiyelini arttırarak sizlere en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Tokat’ta bulunan kaplıcalar çok sayıda farklı hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı oluyor ve bu sebepten dolayı her yıl binlerce insan Tokat kaplıcalarına çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için gidiyor. Tokat kaplıca suları, kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Genel itibariyle Tokat Kaplıcaları hem doğal kaynak suyunun kalitesi hem şifa bulmak amacıyla hem de dinlenmek ve küçük bir tatil yapmak için oldukça güzel ve kalitelidir. 

 

Tokat Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Cilt hastalıklarına

2- Sedef hastalığına

3- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

4- Felçlerin rehabilitasyonunda

5- Damar sertliğinde

6- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

7- Böbrek taşlarında

8- Yüksek ve düşük tansiyonu düzenler

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Tokat Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu