Kaplıca Adresleri

Beytüşşebap Kaplıcaları

Beytüşşebap Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Debisi 1 lt/sn olarak tahmin edilmekte olup, su sıcaklığı 39 C dir. Kaplıca suyu tortulu olduğundan içilmez. Su banyosu ise cilt. böbrek ve romatizmal hastalıklara yararlı olmaktadır. Sizlere bu yazımızda Beytüşşebap kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Beytüşşebap Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Beytüşşebap Kaplıcalarının termal suları romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Kaplıca sularında radyoaktivite, kalsiyum, sülfür, karbondioksit, magnezyum, kükürt, bikarbonat, ve demir bulunmaktadır. Cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. 

 

Beytüşşebap Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

Kaplıca suları, kişinin rahatsızlıklarının doktor kontrolünde sürdürüldüğü ve doktor tavsiyesi ile önerilen kaplıca suyu özellikleri ile birlikte uygulanması durumunda pek çok hastalığın gerilemesini sağlamaktadır.

1- Sedef gibi cilt hastalıkları

2- Mantar

3- Spor yaralanmaları

4- Kadın hastalıkları

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

10- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

11- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde 

 

Beytüşşebap Kaplıcalarının Konumu

Zümrüt Kaplıcası, Beytüşşebap İlçe merkezine 7 km uzaklıktaki Ilıcak köyündedir.

 

Beytüşşebap Kaplıcaları Fiyatları

Kaplıcaların fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır. 

 

 

 

Şırnak Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Beytüşşebap Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu