Kaplıca Adresleri

Susurluk Kaplıcaları

Susurluk Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Susurluk Kaplıcaları, birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özellikle içerisinde bulunan sodyum, klorürlü ve radonlu olması tedavi açısından yararını arttırmaktadır. Diğer taraftan kaplıcaların içerisinde yer alan çamurlu sularında şifa getirdiği bilinmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür. Susurluk Kaplıcaları özellik açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Susurluk Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Susurluk Kaplıcaları özellik açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisine sonuç verdiği bilinmektedir. Uzman doktorlar tarafından bu hastalıkların tedavisinde tavsiye edilen kaplıcalar kişilerin kendi yapılara göre değişken olarak şifa sağlamaktadır. Bu hastalıklar ise ; romatizma, nevralji, polinevrit, kırık ve çıkıklar, kadın hastalıkları, felçler olarak sıralanmaktadır.

 

Susurluk Kaplıcaları Fiyatları 

Balıkesir Susurluk kaplıcaları içerisinde yer alan tesislerde her türlü ekonomiye uygun seçenekler yer alır. Kişiler istedikleri konfora göre bütçelere uygun olarak konaklama seçeneklerinden faydalanır. Hafta sonları ve hafta içi olarak tesis fiyatları değişiklik gösterebilir. Öte yandan istenen şekilde aile odaları, tek kişi ya da çift kişilik oda seçenekleri bulunur.

 

Susurluk Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Balıkesir merkezden ve Susurluk ilçesinden toplu taşıma ile istenen tesise ulaşılabilir. Diğer yandan kaplıcaların içerisinde yer alan tesislerden de ulaşım ile ilgili destekler alınabilir. Kaplıcalar; İlçe merkezine, 20 km uzaklıkta olan İpekler Kaplıcası, 10 km uzaklıkta olan Yıldız Kaplıcası, 1 km uzaklıkta olan Acı Maden Suyu kaplıcası şeklindedir.

 

 

Balıkesir Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Susurluk Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu