Kaplıca Adresleri

Sapanca Kaplıcaları

Sapanca Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sakarya ili Marmara Bölgesinin en yüksek düzeyde sağlık turizmine sahip ve oluşturduğu termal kaplıcalar ile birlikte de maden sularına ve doğal kaynaklarına sahip bir ilimizdir. Geyve ve Akyazı ilçelerinde bulunan şifalı su kaynakları il dahilinde de değil yurt çapında da ün yaparak turist ağırlamaktadır.

 

Sapanca Kaplıcalarının Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Sapanca Kaplıcalarının şifalı sularından özellikle cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıklarının tedavisinde yararlanılmaktadır. Bunların yanı sıra kaplıcanın şifalı suları birçok hastalığa da şifa olmaktadır. suları, içerisinde barındırdığı demir, kükürt, potasyum, silisyum ve kalsiyum gibi element veya bu elementlerin barındığı bileşikler ile çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Bu sular aynı zamanda barındırdıkları radyoaktif enerjiler ile de bazı hastalıklara karşı insan vücudunun direncini yükselterek kişinin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

 

Sapanca Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

Bâlâ Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

Kaplıca suları, kişinin rahatsızlıklarının doktor kontrolünde sürdürüldüğü ve doktor tavsiyesi ile önerilen kaplıca suyu özellikleri ile birlikte uygulanması durumunda pek çok hastalığın gerilemesini sağlamaktadır. Bâlâ kaplıca suları da bazı hastalıklara şifa kaynağı olmakta ve şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır: 

1- Kadın hastalıkları

2- Bel ve migren ağrısı

3- Romatizma rahatsızlıkları

4- Metabolizma bozukluğuna 

5- Sinirsel rahatsızlıklar

6- Bağırsak ve mide rahatsızlıkları

7- Deri hastalıkları

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

9- Damar sertliğinde

10- Felçlerin rehabilitasyonunda

 

Sapanca Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Sapanca kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Sakarya Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Sapanca Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu