Kaplıca Adresleri

Çorum Kaplıcaları

Çorum Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Çorum üzerindeki şifalı sular üzerinden yararlanmaması konusunda maden suları ile birlikte payını almış durumda bulunmaktadır. Maden suları ve şifalı sular olarak halkın ziyaret etmiş olduğu pek çok yer bulunmaktadır. Şehir merkezi üzerinde ve birçok ilçeler çevresinde kurulan kaplıcalar Çorum ilinin kültürleşmesi ve turistlik anlamında bir kapı oluşturması yönünden oldukça önemli olan kaplıcalar birçok yerli ve yabancı turistin belli zamanlarda Çorum iline gelmelerini sağlamaktadırlar. 

 

Çorum Kaplıca Bölgeleri 

Sizlere bu yazımızda Çorum ilinde bulunan kaplıcalar hakkında bazı değerli bilgiler sunacağız. Öncelikle Çorum ili civarında bulunan kaplıcalar şu şekildedir;

SUNGURLU
ALACA
BAYAT
MERKEZ
İSKİLİP
KARGI
MECİTÖZÜ
ORTAKÖY
OSMANCIK
BOĞAZKALE
UĞURLUDAĞ
DODURGA
LAÇİN
OĞUZLAR

 

Çorum Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Çorum kaplıca suları, antianafilaktik bir etki gösterebiliyor. Bazı kobaylar üzerinde yapılan profesyonel incelemeler, suyun bu yönde bir işlevselliğinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Banyo olarak bu sudan faydalanılması çerçevesinde egzama, ürtiker ve diğer türden deri rahatsızlıklarına iyi gelebildiği hali hazırda gözlenmiştir. Kan dolaşımına katkı sağlayan ve çeşitli kadın hastalıklarına da olumlu yönde etkiler edebildiği görülmüştür. Termal kaplıca suları insanlara birçok rahatsızlık kapsamında oldukça iyi faydalar sağlayabiliyor.

 

Çorum Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

Çorum Kaplıca sularının şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır:

1- Romatizmal Hastalıklar

2- Kireçlenme

3- Bel ve Boyun Fıtığı

4- Cilt Hastalıkları

5- Mide ve Bağırsak Hastalıkları

6- Ortopedik Kırık Tedavileri

7- Selülit Tedavisi

8- Böbrek Taşlarının Tedavisi

 

Çorum Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Çorum kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Çorum Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu