Kaplıca Adresleri

Sungurlu Kaplıcaları

Sungurlu Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Sungurlu ilçesinde bulunan bazı kaplıcaları tanıtacağız. Sungurlu ilçesinin en meşhur kaplıcası Manastır Kaplıcasıdır. Çorum ilinin kültürleşmesi ve turistlik anlamında bir kapı oluşturması yönünden oldukça önemli olan kaplıcalar birçok yerli ve yabancı turistin belli zamanlarda Çorum iline gelmelerini sağlamaktadırlar. Çorum üzerindeki şifalı sular üzerinden yararlanmaması konusunda maden suları ile birlikte payını almış durumda bulunmaktadır. Maden suları ve şifalı sular olarak halkın ziyaret etmiş olduğu pek çok yer bulunmaktadır.

 

Sungurlu Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Sungurlu Manastır İçmeleri, Sungurlu ilçesinin 4 kilometre uzağında yer alan ve toprak kalevlili acı bir içmesi bulunan suyun birleşmesiyle birlikte yaklaşık olarak 6 gramda madde bulunan endikasyon etkisinin arttırılmış olduğu Manastır Kaplıcası özellikle vücut içerisinde karaciğer ve safra yollarına çok iyi gelmektedir. Vücut yüzeyinde ki şeker miktarını dengeleyen tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bu yüzden Manastır Kaplıcasına gidilerek birçok olanaklardan yararlanabilmektedir.

 

Sungurlu Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Kireçlenmelere bağlı eklem hastalıkları 

2- Yumuşak doku romatizmaları

3- Boyun , sırt , bel ağrıları

4- Boyun ve bel fıtığı ağrıları

5- İdrar yolları iltihabı

6- Mide ve bağırsaktaki şerit, solucan ve kıl kurdu temizliği

7- Nedensiz baş ağrıları

8- Ağız kuruluğu

 

Sungurlu Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Sungurlu kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

Sungurlu Kaplıcalarının Konumu 

Sungurlu ilçesinin 4 kilometre uzağında yer alan kaplıca termal tesislerine ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. İlçe merkezinden toplu taşıma ile kaplıcalara ulaşım sağlanmakta olup, hususi araçlarla da kaplıcalara kolaylıkla gidilebilir.

 

 

 

Çorum Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Sungurlu Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu