Kaplıca Adresleri

Balıklı kaplıca otel

Balıklı kaplıca otel nerede ? balıklı otelin faydaları nelerdir ? gibi aklınıza gelebilecek tüm soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Sivas ilinin Kangal ilçesinde faaliyet gösteren balıklı termal otel yılın 12 ayı faaliyet göstermektedir. İçeriğimize konu olan kaplıcalar hakkında yaşadığınız deneyimleri bizlere yorum kısmından belirtebilirsiniz. İçeriğimizin ilerleyen kısımlarından ilgili termal otele nasıl gidebileceğinizi, yararlı geldiği alanları gibi konuların cevaplarına ulaşabilirsiniz. 

 

Kangal Balıklı Kaplıcalara Faydaları

Kaplıcaların faydalarının sayılmakla bitmeyeceği gibi balıklı kaplıcaların da faydaları diğerlerine nazaran çok daha farklıdır. Kaplıca havuzlarına giren misafirler ilk günlerde doğal olarak yoğun miktarda ürperti yaşamaktadırlar.  Çünkü suya girdiklerinde, sazan ve kayabalığı gibi ince, kahverengi, gri, bej balıkların hastalık belirtileri gösteren hasta ve temiz cilt bölgelerinde yüzmeye başladıklarını gördüler. Hastaların havuz içerisinde bulunan balıklara alışması 2-3 gün sürer. Bu dişsiz balıklar, 36-37 santigrat derecede su ile yumuşatılmış kabarmış kabukları çıkarır, ağzını (dudaklarını) yaralanmadan veya kanama olmadan yavaşça hareket ettirir ve cildi pürüzsüz olana kadar temizler. Tedaviden olumlu sonuç almak için üç hafta (21 gün) günde iki kez 4 saat yüzme havuzuna girmek ve toplam 8 saat suda kalmak gerekir. Ayrıca sabahları aç karnına birkaç bardak şifalı su içmek de göz ardı edilemez. Öte yandan vücut gevşer ve dinlenir, sudaki hava kabarcıkları yerden kaynar ve balık vücuda çarpar.

Havuz içerisinde uygulana tedavinin tamamen yan etkisiz olmakla birlikte, tedavi sırasında hiçbir şekilde ilaç kullanılmaktadır. 

 

 

Balıklı Kaplıca Ulaşım Koşulları

Kangal balıklı kaplıcalar, Kangal ilçesine 12 kilometre uzaklıkta, Sivas şehir merkezine yaklaşık 98 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Özel araçlarınızla bu bölgeye gidebileceğiniz gibi saatlik dolmuşlarla da seyahat edebilirsiniz.  Kaplıcalara gitmeden önce sizlerden istenen bazı tetkikler bulunmaktadır. Firma ile iletişime geçerek çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

 

Tesis içerisinde normal yaşama dair lazım olabilecek tüm ihtiyaçlar bulunmaktadır. Bu hizmetler kısaca otopark, revir, çay bahçesi, çocuklar için oyun parkları, market, yemek yeme alanları, restaurant bulunmaktadır. 

 

Balıklı Kaplıca Yılın Her Ayı Açık Mı ?

Balıklı kaplıcalar ve kaplıca içerisinde var olan havuzlar yılın 12 ayı aktif olarak hizmet vermektedir. Tesis içerisinde dört farklı türde konaklama imkanı bulunmaktadır. 

Havuzlarda hizmet verilemeyen kötü hava şartlarında odalarda bulunan tüp geçitler vasıtasıyla odalara da kaplıca suyu gönderilmektedir. 

 

Bu içeriğimize sizlere Sivas Balıklı kaplıca Otel hakkında detaylara yer verdik. Aklınıza takılan soruları ve diğer detayları bizlere yorum kısmından ve iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz. 

 

Diğer kaplıca adresleri hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız. 

 

 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu