Kaplıca Adresleri

Hatay Kaplıcaları

Hatay Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Hatay ili şifalı suları bakımından değerlendirdiğimizde diğer illere oran ile az sayıda kaplıcaları bulunmaktadır. Her ne kadar az olsa da birçok kişinin sağlık anlamında Hatay iline gelerek içme ve kaplıcalara uğradığı bilinmektedir.

 

Hatay Kaplıca bölgeleri 

Hatay Kaplıcalarının şifalı olduğu, sağlığa iyi geldiği, cildin ihtiyacı olan minerallerini su yardımıyla aldığı, cildin güzelleştiği, kadın hastalıklarına iyi geldiği, romatizma ve deri hastalıklarına faydalı olduğu biliniyor. Özellikle doktor tavsiyesi ile kaplıcalara gelen ziyaretçiler çoğunluğunu her sene arttırıyor. Özellikle Hatay ilinin sınıra yakın olmasından ötürü birçok yabancı pasaportlu kişide sınırı geçip Hatay da bulunan şifalı kaplıcaları ziyaret etmektedir.

ERZİN
ALTINÖZÜ
DÖRTYOL
HASSA
MERKEZ
İSKENDERUN
KIRIKHAN
REYHANLI
SAMANDAĞ
YAYLADAĞI
BELEN
KUMLU
ARALIK
MERKEZ
TUZLUCA
KARAKOYUNLU

 

Hatay Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıcaları banyo olarak bu sudan faydalanılması çerçevesinde egzama, ürtiker ve diğer türden deri rahatsızlıklarına iyi gelebildiği hali hazırda gözlenmiştir. Kan dolaşımına katkı sağlayan ve çeşitli kadın hastalıklarına da olumlu yönde etkiler edebildiği görülmüştür. Temal kaplıca suları, içerisinde birçok farklı türden faydalı mineral ve bileşenler barındırıyor.

 

Hatay’ın Meşhur Kaplıcaları 

Reyhanlı Kaplıcası ve Erzin Kaplıcaları, Hatay’ın meşhur kaplıcalarındandır. Reyhanlı Kaplıcası ilçe merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre uzaklıkta bulunan Hamambucağı sınırları içerisindedir. Kaplıca içerisinde banyo tedavisiyle birlikte vücut üzerinde yapılması gereken tedavilerin hepsi yapılarak romatizma, nevralji, nevrit başta olmak üzere bir çok kadın ve cilt hastalıklarının tedavisi yapılmaktadır. İçme tedavisiyle birlikte de karaciğer ve safra yolları tedavisi gerçekleştirilmektedir. Erzin ılıcası eski adı ile Yeşilkent ılıcası ilçe merkezine yaklaşık olarak 3 kilometre köyünde bulunmaktadır. Maden su kaynağı ise köyün kuzeyinde yaklaşık olarak 1 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ilıca bünyesinde bulunan bikarbonat ve magnezyum, kalsiyum ve sülfat suyun şifalı hale gelmesini sağlayarak vücut yüzeyinde gerekli yerlere etki yaparak şifalı hale gelmektedir.

 

Hatay Kaplıcaları Fiyatları 

Hatay Kaplıcalarının fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Hatay Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu