Kaplıca Blog

Yoncalı Termal Fiyatları 2022

Yoncalı otelleri günümüzde kaplıca tatilinde en çok tercih edilen lokasyonlardan biridir. Türkiye’de kaplıca ve termal tatili denince akla ilk gelen bölgelerden olan Yoncalı, şifalı doğal suları ve termal otel olanakları sayesinde günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir. İnsan sağlığına birçok faydası olduğu ifade edilen kaplıcalar, birçok farklı hastalığın tedavisinde de uzmanlar tarafından çoğu hastaya önerilmektedir. Alternatif tıp alanında yaygın olarak tercih edilen kaplıcaların birçok farklı hastalığın tedavi sürecinde etkili olabileceği aktarılmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen termal otellerine ev sahipliği yapan bölgede birçok otel seçeneği yer almaktadır. Termal havuzlardan cilt bakım ve masaj seçeneklerine, spadan buhar banyolarına kadar ve geleneksel Türk hamamı seçeneklerime kadar birçok unsur bu kapsamda tesisler tarafından sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Yoncalı termal fiyatları ise tercih edilecek tesislere ve diğer etkenlere göre değişmektedir. Konaklama sürelerinden otel olanaklarına kadar birçok etken fiyatları belirleyen temel unsurlar arasında yer almaktadır. 

Yoncalı Termal Nerede?

Yoncalı Termal Nerede

Yoncalı kaplıcaları Kütahya’da bulunmaktadır. Kirazlı Dağı eteklerinde yer alan Yoncalı, Kütahya – Tavşanlı karayolu üzerinde bulunur. Kütahya merkezden yaklaşık 16 kilometre mesafede yer alan Yoncalı, Kütahya’nın en etkin turizm alanlarından biridir. Türkiye’nin en önemli ve popüler termal turizm noktalarından biri olmayı başaran Kütahya Yoncalı, yıl içinde sayısız ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Şifalı suları ve konaklama imkanıyla birçok otele ev sahipliği yapan bölgeye ulaşım olanakları da oldukça kolaydır.

Yoncalı kaplıcalarına ulaşmak için Kütahya kent merkezinden toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir. D/17 numaralı otobüse binerek kaplıcaya ulaşılabilir. Kendi araçlarıyla Kütahya merkezinden Yoncalı bölgesine gelmek isteyenlerin ise Kütahya Tavşanlı yolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlamaları mümkündür. Ulaşım olanaklarının kolay olması ve termal tatil yapmak isteyenler için en iyi seçeneklere sahip olması sayesinde Türkiye’de kaplıca tatillerinde en çok tercih edilen noktalardan biri olmayı başarmıştır. Bölgede aktif olarak faaliyet gösteren otellerde konaklayarak misafirlerin termal tatillerini güvenli bir şekilde yapmaları mümkündür.

Yoncalı Kaplıcaları Neye İyi Gelir?

Kütahya Yoncalı havuzlu odalar ve otellerde sunulan diğer olanaklar sayesinde sağlık turizmi açısından da bölgenin önemli bir yere sahip olduğu görülmektedir. Kütahya Yoncalı kaplıcalarının şifalı özellikleri sayesinde alternatif tıp alanında da birçok uzman tarafından çeşitli hastalıkların normal tedavi süreçlerine ek olarak tavsiye edilmektedir. Özellikle fizik tedaviye yardımcı olduğu konusunda görüşler hakimdir. Ancak hali hazırda herhangi bir hastalık için tedavi süreci devam eden ve çeşitli diğer rahatsızlıklara sahip olan kişilerin doktor önerisi olmadan tedavi amaçlı kaplıcaları tercih etmeleri önerilmez.

Kaplıcaların sahip olduğu faydalar kaplıca suyunun içinde yer alan minerallere ve diğer kimyasal birleşenlere göre değişecektir. Genel olarak romatizmal rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülmektedir. Bunun yanı sıra birçok farklı faydası da bulunur. Sağlık turizmi açısından öne çıkan bölgelerden biri olarak Kütahya Yoncalı tesislerinde sayısız olanak sunulmaktadır. Bu olanaklar sayesinde kireçleme ve eklem rahatsızlıkları gibi yaygın fiziksel sorunların çözümünde de kaplıcaların faydalı olduğu görülmektedir. Yoncalı termal fiyatları ise bölgede aktif olarak faaliyet gösteren otellerin olanaklarına ve konaklama sürelerine göre değişecektir. Her mevsim tercih edilebilen kaplıcalarda keyifli bir tatil yapma fırsatı da sunulmaktadır.

Yoncalı Termal Özellikleri Nelerdir?

Yoncalı kaplıcaları apart ve otelleri ile günümüzde her dönem sayısız ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yoncalı termal otellerinin özellikleri ise tesis olanaklarına göre değişse de ziyaretçilerin birçok yönden beklentilerini karşılamaktadır. Başta havuzlu odalar olmak üzere genel otel olanakları ve masaj gibi seçenekler de termal tatil yapmak isteyen herkes için en iyi seçenekleri sunmaktadır.

Günümüzde Türkiye’de termal turizmin de son derece gelişmiş olmasıyla termal otel olanakları da artmıştır. Kütahya’nın batısında yer alan ve şehir merkezine 16 km mesafede yer alan Yoncalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı belgesine sahip birçok otele ev sahipliği yapmaktadır. 4 – 3 yıldızlı oteller, apart termal oteller ve uygulama oteli ve belediye tesisleri de bulunmaktadır. Günübirlik ziyaretçilerin yanı sıra otel olanaklarından daha uzun süre yararlanmak isteyen birçok kişi için en iyi seçenekler sunulmaktadır. Türk hamamından açık ve kapalı termal havuzlara kadar pek çok seçenek bu kapsamda sunulmaktadır.

Yoncalı Termal Otelde Neler Var?

Kütahya Yoncalı pansiyonları ve otelleri tesis olanaklarına göre farklı imkanlara sahiptir. Bir termal otelden tüm beklentilerinizi karşılayacak tesislerin yer alması ise bölgeye olan talebin her geçen gün artmasını sağlamaktadır. Termal tesislerin olanaklarından yararlanarak ziyaretçilerin sağlıklı ve keyifli bir tatil yapmaları sağlamaktadır. Herkese hitap eden termal otellerde iyi vakit geçirmek için otel olanakları en iyi olan tesislerin tercih edilmesi gerekecektir.

Bölgede faaliyet gösteren otellerin ortak özellikleri ve Yoncalı termal otellerinde bulunan imkanlardan bazıları ise şunlardır:

 • Türk hamamı,
 • Açık – kapalı havuzlar,
 • Sauna,
 • Buhar odaları,
 • Aile banyosu,
 • Masaj,
 • Çocuk oyun alanları vb.

Yoncalı termal otellerinde bulunan tüm tesis imkanlarından yararlanarak ailelerin en iyi termal tatil fırsatlarından yararlanmaları sağlanmaktadır. Yoncalı termal otelleri aynı zamanda şifalı suları sayesinde fiziksel olarak rahatlamak isteyen herkes için en iyi seçenekleri sunmaktadır. Kaplıca tatilleri günümüzde birçok uzman tarafından ayrıca tedavi amaçlı olarak da önerilmektedir. Doktor önerisiyle Yoncalı bölgesindeki en iyi otelleri tercih ederek birçok otel imkanından yararlanabilir ve sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz.

Kütahya Yoncalı Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Kütahya Yoncalı Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Kütahya Yoncalı havuz ve termal tesisler kaplıca tatili yapmak isteyen birçok kişinin beklentilerini karşılamaktadır. Özellikle bölgenin şifalı sulara sahip olması nedeniyle birçok hastalığa da iyi geldiği görülmektedir. 41 C° sıcaklığa sahip Yoncalı kaplıcalarının şifalı suları sayısız hastalığa iyi gelmektedir. Özellikle fiziksel birçok rahatsızlığın tedavisinde yardımcı olması ve iyi gelmesi kaplıcaların doktorlar tarafından da önerilmesini sağlamaktadır. Günümüzde termal tatil denince akla ilk gelen yerlerden olan Kütahya Yoncalı, romatizmal hastalıklardan eklem rahatsızlıklarına kadar birçok soruna iyi gelmektedir.

Kütahya Yoncalı kaplıcalarının iyi geldiği hastalıklardan bazıları ise şunlardır:

 • Kireçlenme sorunları,
 • Eklem romatizmaları,
 • İltihabi eklem hastalıkları,
 • Yumuşak doku romatizmaları,
 • Nörolojik rahatsızlıklar,
 • Travmatik rahatsızlıklar,
 • Spor rahatsızlıkları vb.

Fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan da misafirlerin birçok rahatsızlığın tedavisi için Yoncalı kaplıcalarını tercih etmeleri sağlanmaktadır. Yoncalı’da bulunan ve en iyi otel olanaklarını sunacak otelleri tercih ederek sağlıklı bir tatil dönemi geçirilmesi mümkündür. Kaplıca tatilleri aynı zamanda birçok fizik tedavi uygulamasına ek bir tedavi olarak da önerilmektedir.

Kaplıca Suyuna Günde Kaç Defa Girmek Gerekir?

Kütahya Yoncalı hamam fiyatları ve tesis olanakları sayesinde günümüzde popüler bir termal turizm noktalarından biri olmayı başarmıştır. Kaplıca suyuna girerek rahatlamak ve birçok rahatsızlığın tedavisine yardımcı olması için ideal sürelerde ve tavsiye edilen şekilde kaplıca sularının değerlendirilmesi gerekecektir.

Uzmanlara göre kaplıca suyuna günde 2 defa maksimum 20 dakika kadar girmenin faydalı olduğu ifade edilmektedir. Daha fazla sürelerde kaplıca suyunda kalmak faydadan çok zarara da neden olabilir. Yoncalı termal fiyatları ve şifalı kaplıca suları sayesinde birçok kişi için sağlıklı bir tatil deneyimi sunulmaktadır.  

Ayrıca Bakınız: Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Fiyat Listesi 2022

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu