Kaplıca Adresleri

Muğla Kaplıcaları

Muğla Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Muğla ilinin içerisinde bulunan şifalı sulardan yararlanmak isteyen insanlar, Muğla’nın farklı ilçelerine dağılan kaplıcalar tarafından yararlanmaktadır.  Özellikle de merkez ilçe bölgesinde bulunan kaplıcalar birçok kesim tarafından bilindiğinden yaz kış tercih edilmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür.

 

Muğla Kaplıca Bölgeleri 

Merkezi bölge etrafında bulunan birçok kaplıca her türlü sağlık alanında gelen misafirlerin hastalıklarını en iyi şekilde kontrol ederek tedavi edilme amacında olmaktadır. Muğla ili sınırları içerisinde bulunan şifalı sular şu şekildedir;

DALAMAN
KÖYCEĞİZ
BODRUM
DATÇA
FETHİYE
MARMARİS
MİLAS
MERKEZ
ULA
YATAĞAN
ORTACA
KAVAKLIDERE

 

Muğla Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Muğla Kaplıcaları, özellikleri nedeniyle birçok hastalığa iyi gelmesi dışında termal suyu banyo uygulamasıyla; serebral palsi hastalığının tedavi sürecinde rehabilitasyonda, ortopedik ameliyat sonrasında uzun süreli hareketsiz kalması nedeniyle mobilizasyon çalışmalarında, spor yaralamalarında ve stres bozuklarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygundur. Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği gibi rahatsızlıkları tedavi etmektedir.

 

Muğla Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- İnflamatuvar romatizmal hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- Ortopedik rahatsızlığı ve ortopedi cerrahi operasyonları sonrası iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

4- Kronik nörolojik rahatsızlıklar ve nörolojik cerrahi operasyonlar sonrasında iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

5- Nefes darlığı çeken hastalarda.

6- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

7- Stres sorunu çeken hastalarda.

8- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

9- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

 

Muğla Kaplıcaları Konaklama Hizmeti ve Fiyatları 

Muğla kaplıcaları içerisinde yer alan tesislerde her türlü ekonomiye uygun seçenekler yer alır. Kişiler istedikleri konfora göre bütçelere uygun olarak konaklama seçeneklerinden faydalanır. Hafta sonları ve hafta içi olarak tesis fiyatları değişiklik gösterebilir. 

 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Muğla Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu