Kaplıca Adresleri

Çanakkale Kaplıcaları

Çanakkale Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Çanakkale ilinin içerisinde bulunan şifalı sulardan yararlanmak isteyen insanlar, Çanakkale’nin farklı ilçelerine dağılan kaplıcalar tarafından yararlanmaktadır.  Özellikle de merkez ilçe bölgesinde bulunan kaplıcalar birçok kesim tarafından bilindiğinden yaz kış tercih edilmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür.

 

Çanakkale Kaplıca Bölgeleri 

Merkezi bölge etrafında bulunan birçok kaplıca her türlü sağlık alanında gelen misafirlerin hastalıklarını en iyi şekilde kontrol ederek tedavi edilme amacında olmaktadır. Çanakkale ili sınırları içerisinde bulunan şifalı sular şu şekildedir;

BAYRAMİÇ
BİGA
ÇAN
AYVACIK
BOZCAADA
MERKEZ
ECEABAT
EZİNE
GELİBOLU
GÖKÇEADA
LAPSEKİ
YENİCE

 

Çanakkale Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Çanakkale Kaplıcaları, özellikleri nedeniyle birçok hastalığa iyi gelmesi dışında termal suyu banyo uygulamasıyla; serebral palsi hastalığının tedavi sürecinde rehabilitasyonda, ortopedik ameliyat sonrasında uzun süreli hareketsiz kalması nedeniyle mobilizasyon çalışmalarında, spor yaralamalarında ve stres bozuklarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygundur. Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği gibi rahatsızlıkları tedavi etmektedir.

 

Çanakkale Kaplıca Termal Sularının Faydaları Nelerdir ?

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Beyin ve sinir cerrahi sonrası uzun süre hareketsiz kalan hastalarda.

 

Çanakkale Kaplıcaları Konaklama Hizmeti ve Fiyatları 

Çanakkale kaplıcaları içerisinde yer alan tesislerde her türlü ekonomiye uygun seçenekler yer alır. Kişiler istedikleri konfora göre bütçelere uygun olarak konaklama seçeneklerinden faydalanır. Hafta sonları ve hafta içi olarak tesis fiyatları değişiklik gösterebilir. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Çanakkale Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu