Kaplıca Adresleri

Termal Kaplıcaları

Termal Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sıcak kaplıca suyu ya da doğanın insanlara sunduğu mucizelerden biri olan bu özel suyu kullanmaya insanlara imkan sağlayan kurum ve kuruluşlara bu ad erilir. Termal sular genel olarak sıcak ya da soğuk olabiliyor. Yani sanıldığının aksine her zaman sıcak olmamaktadır. Yer altında bulunan, element ve mineral bakımından zengin olan bu suların yeryüzüne çıktığı noktalarda ise termal oteller kullanıma sunuluyor. Termal sular o kadar çok yararlıdır ki hatta bazen doktorlar hastalarına dahi bunu önermektedir. Sizlere bu yazımızda Yalova/Termal Kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Termal Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Termal Kaplıcaları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

 

Termal Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

2- Damar sertliğinde

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkları

4- Cilt ve sedef hastalıklarına

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

7- Kadın hastalıklarında

8- Egzama, ürtiker, kronik rezidüel, nörodermit, akne gibi cilt hastalıklarında.

 

Termal Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Termal kaplıcalarının fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

Yalova Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Termal Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu