Kaplıca Adresleri

Van Kaplıcaları

Van Kaplıcaları, Yer altı su kaynaklan bakımından oldukça zengin bir il olan Van’ın kaplıca ve maden suları çok ünlüdür. Kaplıcaları; genellikle romatizma, kadın ve deri hastalıklarına iyi gelen şifalı sulardan oluşmuştur. Maden suları ise, mide bağırsak, karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları için yararlıdır. Sizlere bu yazımızda Van ilimizin kaplıcaları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız.

 

Van Kaplıca Bölgeleri 

Van ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır. Temal kaplıca suları, içerisinde birçok farklı türden faydalı mineral ve bileşenler barındırıyor. Magnezyum, kalsiyum, sülfat, potasyum, lityum ve bikarbonat gibi çeşitli bileşenlerin şifalı Denizli kaplıcası sularında yer aldığına tanıklık ediliyor. Gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

EDREMİT
BAŞKALE
ÇATAK
ERCİŞ
GEVAŞ
GÜRPINAR
MURADİYE
ÖZALP
MERKEZ
BAHÇESARAY
ÇALDIRAN
SARAY

 

Van Kaplıcalarının Özellikleri 

Cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Manisa Kaplıcalarının termal suları romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Kaplıca sularında radyoaktivite, kalsiyum, sülfür, karbondioksit, magnezyum, kükürt, bikarbonat, ve demir bulunmaktadır. 

 

Van Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Sedef gibi cilt hastalıkları

2- Mantar

3- Spor yaralanmaları

4- Kadın hastalıkları

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

 

Van Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Van kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Van Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu