Kaplıca Adresleri

Tunceli Kaplıcaları

Tunceli Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Tunceli kaplıcaları hakkında önemli bilgiler vereceğiz. Şifalı sular iyi dinlenmek ve zindelik kazanmak amacıyla sıcak su kaynaklarında birçok turistin gideceği yerlerden biri de Tunceli kaplıcalıdır. Tunceli Kaplıcaları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. 

 

Tunceli Kaplıcaları Bölgeleri 

Hekim Kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalılarının; tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında; içme kürü uygulaması şeklinde osteoporozda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

PERTEK
ÇEMİŞGEZEK
HOZAT
MAZGİRT
NAZIMİYE
OVACIK
PÜLÜMÜR
MERKEZ

 

Tunceli Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

Tunceli Kaplıcaları, banyo kürü olarak uygulanması durumunda romatizma, siyatik, lumbago, nevralji, polinevrit, nevrit, kırık ve çatlak sonrasında oluşan mafsal yapışıklıklar gibi hastalıklara şifa olmaktadır. Bunların yanı sıra birçok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir. Tunceli Kaplıca sularının şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır:

1-Böbrek ve safra kesesinde oluşan taşın dürülmesi ve kumun dökülmesi

2- Hazımsızlık ve kabızlık

3- Cinsel fonksiyonların artması

4- Karaciğer, mide ve bağırsak tembelliği

5- İdrar yolları iltihabı

6- Mide ve bağırsaktaki şerit, solucan ve kıl kurdu temizliği

7- Nedensiz baş ağrıları

8- Ağız kuruluğu

9- Hormonlarda artış

10- Böbrek, safra kesesi ve karaciğerin düzenli çalışması, Kandaki toksinlerin dışarı atılması olarak sıralanabilir.

 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Tunceli Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu