Kaplıca Adresleri

Reşadiye Kaplıcaları

Reşadiye Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Reşadiye kaplıcaları genellikle sıcak suyu, temiz havası ve çevresinde bulunan yeşil doğasıyla birlikte ünlenmiştir. Sıcak su termal otel sektörünün gelişmesiyle birlikte yılın 12 ayı kesintisiz olarak misafirlerine hizmet vermektedir. Reşadiye Kaplıcalarının şifalı sularının cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Bu yazımızda sizlere Reşadiye Kaplıcaları hakkında bilinmesi gerekenleri aktaracağız. 

 

Reşadiye Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Reşadiye Kaplıcalar bölgesinde, Reşadiye Doğa Termal Otel ve Reşadiye Kaplıca Otel isimli konaklama tesisleri hizmet verir. Kaplıca Otel termal kaynak dahilindedir. Reşadiye Doğa Termal Otel aynı kaynak suyundan kullanır. Kaplıca tesisleri 52 oda ve 124 yatak kapasitelidir. Yakın çevresinde konaklamaya imkan veren apart ve pansiyon konaklama imkanları bulunur. Niksar ilçesinde bulunan Ayvaz Suyu kaplıca tesisi imkanları bulunmaz, şifalı içme suyu olarak kullanılır. 

 

Reşadiye Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

Kaplıca suları, kişinin rahatsızlıklarının doktor kontrolünde sürdürüldüğü ve doktor tavsiyesi ile önerilen kaplıca suyu özellikleri ile birlikte uygulanması durumunda pek çok hastalığın gerilemesini sağlamaktadır. Bâlâ kaplıca suları da bazı hastalıklara şifa kaynağı olmakta ve şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır: 

1- Kadın hastalıkları

2- Bel ve migren ağrısı

3- Romatizma rahatsızlıkları

4- Metabolizma bozukluğuna 

5- Sinirsel rahatsızlıklar

6- Bağırsak ve mide rahatsızlıkları

7- Deri hastalıkları

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

9- Damar sertliğinde

 

Reşadiye Kaplıcalarının Konumu

Reşadiye ilçe merkezinde bulunan kaplıcalar bölgesine, E80 kara yolu ile ulaşım sağlanır. Tokat il merkezine 90 km uzaklıkta bulunan kaplıcalar, Tokat Havaalanı kaplıcalar bölgesine 198 km uzaklıktadır.  

 

 

 

 

 

Tokat Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Reşadiye Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu