Kaplıca Adresleri

Şırnak Kaplıcaları

Şırnak Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Şırnak Kaplıcaları, birçok hastalığa şifa olduğu bilinmektedir. Özellikle içerisinde bulunan sodyum, klorürlü ve radonlu olması tedavi açısından yararını arttırmaktadır. Diğer taraftan kaplıcaların içerisinde yer alan çamurlu sularında şifa getirdiği bilinmektedir. Sağlık için ya da doktor tavsiyesi ile birçok kişinin tedavi tatili yaptığı kaplıcalarda doğru yöntemler ile hem huzur dolu bir dinlenme hem de şifa mümkündür. 

 

Şırnak Kaplıcaları Bölgeleri 

Bu yazımızda sizlere Şırnak ilinde bulunan kaplıcalarımızı tanıtarak sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız. Şırnak ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

BEYTÜŞŞEBAP
CİZRE
İDİL
SİLOPİ
MERKEZ
ULUDERE
GÜÇLÜKONAK

 

Şırnak Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Şırnak Kaplıcaları, özellikleri nedeniyle birçok hastalığa iyi gelmesi dışında termal suyu banyo uygulamasıyla; serebral palsi hastalığının tedavi sürecinde rehabilitasyonda, ortopedik ameliyat sonrasında uzun süreli hareketsiz kalması nedeniyle mobilizasyon çalışmalarında, spor yaralamalarında ve stres bozuklarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygundur. Şırnak Kaplıcaları özellik açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisinde etkilidir.

 

Şırnak Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Nefes darlığı çeken hastalarda.

2- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

3- Stres sorunu çeken hastalarda.

4- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

5- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

6- İnflamatuvar romatizmal hastalarda.

7- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

8- Ortopedik rahatsızlığı ve ortopedi cerrahi operasyonları sonrası iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Şırnak Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu