Kaplıca Adresleri

Ladik Kaplıcaları

Ladik Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. İlçede bulunan kaplıca suları içerisinde bulunan şifalı suları hem vücudunuzun belli bölgelerini iyileştirmek hem de günlük olarak içerek şifa bulan vatandaşlar bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda Ladik kaplıcalarının özellikleri ve faydaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Ladik Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıcanın termal suları romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Kaplıca sularında radyoaktivite, kalsiyum, sülfür, karbondioksit, magnezyum, kükürt, bikarbonat, ve demir bulunmaktadır. Cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Kaplıca suyu; Romatizma, Kansızlık, kronik bel ağrısı, Sinir ve Kas yapısını kuvvetlendirme, nörolojik rahatsızlıklar, sinirsel rahatsızlıklar, cilt hatalıkları ve kireçlenmelerin tamamlayıcı tedavisine olumlu etkileri olduğu kaplıca yönetimi tarafından belirtiliyor.  Dertlerine deva bulmak isteyenler hem tatillerini yapacak, hem de otelin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olacaklardır. Termal tesisler içerisinde kaplıca hizmetinin yanında birçok ek hizmetin de yer alıyor olması, tesislerden çok yönlü yararlanmayı mümkün kılmaktadır. 

 

Ladik Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmal hastalıklar

2- Deri hastalıkları

3- Kan dolaşımı ve kalp hastalıkları

4- Solunum yolu hastalıkları

5- Kadın hastalıkları

6- İç salgı sistemi rahatsızlıkları

7- Sinir sisteminin uyarılması

8- Sindirim sistemi hastalıkları

9- Böbrek ve idrar yolları hastalıkları

 

Ladik Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Ladik kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Samsun Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Ladik Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu