Kaplıca Adresleri

Terme Kaplıcaları

Terme Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Termal tedavi olanaklarını ülkemiz adına yaygınlaştıran ve ortaya çıkarmış olduğu turizm ile birçok kişiyi etkileyen Terme kaplıcaları, nitelik ve nicelik bakımından hem şifalı sularda hastalıklarınızı tedavi etme imkanı bulurken hem de temiz ve ferah konaklama tesisleri ile termal tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. 

 

Terme Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Banyo kürü olarak kullanıldığında romatizma, buna bağlı gelişen eklem ve kireçlenmelerde, alerji ve deri rahatsızlıklarında, felçli durumlar destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılır. İçme kürü olarak kullanıldığında Mide, bağırsak ve diğer sindirim sistemi rahatsızlıklarında tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kullanılır. Ayrıca egzama, mantar hastalıklarında çamur kürü olarak kullanılır. Kaplıca suları ikliminin vermiş olduğu etkiyle birlikte, stresli ve yorgunluk durumlarında olumlu etkiler yaratmaktadır. Terme kaplıcaları diğer termal sulara oranla daha kükürtlü olup, cilt ve deri hastalıklarında daha fazla etki yaratır.

 

Terme Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

 

Terme Kaplıcalarının Fiyatı 

Terme Kaplıca fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Samsun Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Terme Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu