Kaplıca Adresleri

Samsun Kaplıcaları

Samsun Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Karadeniz’in İstanbul’u olarak bilinen Samsun ilinin geneline baktığımızda pek çok il gibi Samsun ili de termal oteller bakımından zengin bir il olarak bilinmektedir. Birçok ilçesinde çok sayıda termal otel ya da hamam bulunulan Samsun ilinde çoğu yapılar geçmişten günümüze kadar gelen kültürel yapılarda olmaktadır. Samsun kaplıca suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Samsun’daki kaplıca sularının yapısında bulunan karbondioksit kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Solunum yoluyla kalbin daha sağlıklı ve sakin çalışmasına katkıda bulunur. 

 

Samsun Kaplıca Bölgeleri 

Samsun denilince akla ilk gelen tabi ki de termal kaplıcalarıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insan sağlığına birçok katkıda bulunmanın yanı sıra gündelik hayatın yorgunluğunu atmak için de insanların tercih odağındadır. Samsun ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

TERME
LADİK
HAVZA
ALAÇAM
BAFRA
ÇARŞAMBA
KAVAK
MERKEZ
VEZİRKÖPRÜ
ASARCIK
ONDOKUZMAYIS
SALIPAZARI
TEKKEKÖY
AYVACIK
YAKAKENT
ATAKUM
CANİK
İLKADIM

 

Samsun Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

10- Hipertansiyon, kronik bronşit ve üst solunum yolu iltihaplarında olumlu

 sonuç alınmaktadır.

 

Samsun Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Samsun kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Samsun Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu