Kaplıca Adresleri

Fatsa Kaplıcaları

Fatsa Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. .Karadeniz’in toprağı bereketli olan illerinden biri olan Ordu ili sağlık turizmine elverişli ve Ordu civarına yayılmış şifalı suları ile birlikte büyük bir potansiyele sahip olmaktadır. İçinde barındırdığı birden fazla maden suyu ile birlikte birçok tedavi yöntemini barından Ordu İli Şifalı suları, birçok hastayı tedavi edebilmektedir.

 

Fatsa Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Kaplıcalar termal suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

1- Kalsiyum ihtiva eder.

2- Magnezyum ihtiva eder.

3- Sodyum İhtiva eder.

4- Lityum ihtiva eder.

5- Anyon, katyon iyonları ihtiva eder.

6- 9,2 PH değerindedir.

7- Kalsiyum Karbonat bulunur.

8- Florür ihtiva eder.

9- Sülfat ihtiva eder.

 

Fatsa Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Kireçlenmelere bağlı eklem hastalıkları 

2- Yumuşak doku romatizmaları

3- Boyun , sırt , bel ağrıları

4- Boyun ve bel fıtığı ağrıları

5- İdrar yolları iltihabı

6- Mide ve bağırsaktaki şerit, solucan ve kıl kurdu temizliği

7- Nedensiz baş ağrıları

8- Ağız kuruluğu

 

Fatsa Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Fatsa kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Ordu Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Fatsa Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu