Kaplıca Adresleri

Kozaklı Kaplıcaları

Kozaklı Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Kaplıca termal suları, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Yöre halkının ve gelen misafirlerin şifa kaynağıdır. Kaplıcalar yöresi, berrak suların aktığı dereler, meşe ve çam ağaçları ile bütünleşmiştir. Sizlere bu yazımızda Nevşehir/Kozaklı kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Kozaklı Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Kaplıcanın şifalı suları, birçok hastalığın tedavisinde olumlu rol oynadığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaplıcalarda bulunan fırın adı verilen özel bölüm ve maden suyunun birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinir. Bununla birlikte eklem romatizması başta olmak üzere, romatizmalı hastaların tedavisinde destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılır. İçme kürü uygulandığında, mide ülseri, bağırsak sorunları, pankreas rahatsızlıkları, böbrek ve idrar yolları iltihaplanmaları, kum ve taş oluşumlarında destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılır. Bunların yanı sıra tramvaya bağlı doku zedelenmelerinde, açık yaralarda, cerrahi operasyonlar sonucu dokunun yenilenmesinde, banyo kürü olarak kullanıldığında, doku yenilenmesini hızlandırdığı tespit edilmiştir. 

 

Kozaklı Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- Damar sertliğinde

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

9- Böbrek taşlarında

10- Yüksek ve düşük tansiyonu düzenler

 

Kozaklı Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Kozaklı kaplıcalarının fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Nevşehir Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Kozaklı Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu