Kaplıca Adresleri

Nevşehir Kaplıcaları

Nevşehir Kaplıcaları, Nevşehir kenti, tarih yapısıyla ve bu sayede kültürel özellikleri ile birçok turistin dikkatini çeken ve her geçen sene rağbet gören illerden bir tanesidir. Özellikle de Kapadokya bölgesinde bulunan tarih yerler ile birlikte yoğun turizm hareketliliğinin yaşandığı beldeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Doğal özelliklerin yanı sıra, birçok din ve sağlık turizmini etkileyen unsulardan bir tanesidir. Nevşehir’in şifalı suları, başta merkez ilçe olmak üzere neredeyse tüm ilçelere yayılmış ve ardı ardına sıralanmış tüm şifalı su kaynaklarından biri haline gelmiştir. Sizlere bu yazımızda Nevşehir ilimizin şifalı suları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. 

 

Nevşehir Kaplıca Bölgeleri 

Nevşehir’in şifalı suları, başta merkez ilçe olmak üzere neredeyse tüm ilçelere yayılmış ve ardı ardına sıralanmış tüm şifalı su kaynaklarından biri haline gelmiştir. Nevşehir’de bulunan kaplıcaların bazıları şunlardır; 

KOZAKLI
AVANOS
DERİNKUYU
GÜLŞEHİR
HACIBEKTAŞ
MERKEZ
ÜRGÜP
ACIGÖL

 

Nevşehir Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Nevşehir’de bulunan kaplıcalar birçok hastalığın tedavisi için uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği gibi rahatsızlıkları tedavi etmektedir. Banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır.

 

Nevşehir Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

 

Nevşehir Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Nevşehir kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Nevşehir Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu