Kaplıca Haberleri

İstanbul’un Mutlaka Görülmesi Gereken: Balat’ın Rengarenk Evleri

İstanbul’un en gizli mücevherlerinden biri de Balat adlı rengarenk semttir. Güzel renkli ahşap evler ve kafelerle dolu bu eski semt, size anında iyi hissettirecek. Balat’ı sabah ziyaret etmek en iyisidir, çoğu turist için nispeten bilinmez, ancak söz veriyoruz: İstanbul’da yapılacak en iyi şeylerden biri , bu yüzden onu listenize eklemeyi unutmayın!

 

 

Balat, İstanbul Hakkında

Balat, 200 yıldan eski ahşap evleri ile İstanbul’un en eski semtlerinden biridir. Samimi yerel aileler, Yahudi, Hıristiyan ve Müslümanların kültürel bir karışımı, sizi mahallelerine davet ediyor. Balat’ta Sinagoglar, Kiliseler ve Camiler var, o kadar sık ​​​​görmediğiniz bir şey. Rengarenk tarihi binaları ve daracık sokaklarıyla Balat’a girdiğiniz an Türkiye’de olduğunuzu unutacaksınız .

 

İstanbul Balat’ta Neler Yapılır?

Balat’ın sessiz eğimli sokaklarında dolaşın. Bölge, eski bakımsız binaların yenilenerek havalı kafelere, restoranlara ve tasarım mağazalarına dönüştürüldüğü yenilikçi bir alana yavaş yavaş dönüşüyor.

Lezzetli bir öğle yemeği yiyebileceğiniz yerlerden biri de burasıdır. Enfes Türk pideleri ve önünüzde taze pişmiş diğer ürünler.

Öğle yemeğinden sonra kafenin gökkuşağı merdivenlerine çıkın: İncir Ağacı Kahvesi . Bir sonraki konumumuza doğru yokuş yukarı son derece renkli adımları izleyin.

Renkli Evler İstanbul

İstanbul’un ikonik ve en çok fotoğraflanan yerlerinden biri de Kiremit caddesindeki evler. Canlı bir sokak görüntüsü oluşturan pastel boyalı evler. Kalabalık şehirden uzakta, yerliler arasında kalmak için çok sessiz ve dinlendirici bir alandır. Evlerden biri bir Airbnb!

 

Geri dönerken Phanar Rum Ortodoks Koleji’ni geçin . Bütün mahalleye bakan bu güzel kırmızı okul. Yerliler içeriyi ziyaret edebilmeniz gerektiğini söyledi ama ne yazık ki bunu çözemedik.

Balat’taki oteller

Pek çok şey yenilenmekte olduğundan, burada oteller veya pansiyonlar çok sınırlıdır. Akın , Balat Evi , Educa Suites , Hotel Troya , kalabileceğiniz tek yer .

İstanbul Balat nasıl gidilir?

Balat’a otobüs veya vapurla ulaşmak en iyisidir. Fener adlı vapur iskelesi, Balat’ın ana caddesinin tam karşısındadır. Aynı yerde birçok otobüsün durduğu bir otobüs durağı var . Seyahatinizi planlamak için Google Haritalar’ı kullanın.

Bunu biliyor muydun …

Bağlantılarımız aracılığıyla bir şey satın aldığınızda küçük bir ücret alırız. Ancak yine aynı ücreti ödüyorsunuz. Kazan-kazan!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu