Kaplıca Adresleri

Tuzla Kaplıcaları

Tuzla Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. İlçede bulunan kaplıca suları içerisinde bulunan şifalı suları hem vücudunuzun belli bölgelerini iyileştirmek hem de günlük olarak içerek şifa bulan vatandaşlar bulunmaktadır. İstanbul da bulunan içme merkezleri kadar şifalı su alanları da oldukça meşhurdur. Hemen hemen her ilçenin içerisinde bulunan meşhur sular birçok hastalığa da şifa getirmektedir. 

 

Tuzla Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Yer altı kaynağı dolaylı yollardan Kocaeli sınırları içerisinde gelse de İstanbul ilçelerinden biri olan Tuzla sınırları içerisinde yaklaşık olarak 7 kilometre ileride bulunan Tuzla içmesi sakin ve huzurlu doğal ortamında ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Suyunun içerisinde bulunan elementler sayesinde suyun litresinde 4 gramdan fazla klorür ve 075 gram sodyum ve magnezyum sülfat bulunmaktadır. Kaplıca termal suları belli bir alan içerisine yapılmış olduğundan ötürü içmeye şifa için gelen kişilerin konaklama ihtimalleri de bulunarak birçok kişinin uzun süreli sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olmaktadır.

 

Tuzla Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- Damar sertliğinde

 

Tuzla Kaplıcaları Fiyatları 

Tuzla kaplıcaları içerisinde yer alan tesislerde her türlü ekonomiye uygun seçenekler yer alır. Kişiler istedikleri konfora göre bütçelere uygun olarak konaklama seçeneklerinden faydalanır. Hafta sonları ve hafta içi olarak tesis fiyatları değişiklik gösterebilir.

 

Tuzla Kaplıcaları Tesisleri Özellikleri

Tuzla İçmelerini, şu anda Tuzla Kaplıcaları Sağlık ve Turizm Tesisleri işletmektedir. Tesis bünyesinde Konaklama, Bilgisayarla Check-Up, Kür Merkezi, Akupunktur, İçme Kürü, İnhalasyon Kürü, Tıbbî Masaj, Bitki Çayları, Restoran ve Perhiz Lokantası hizmetleri verilmektedir. 

 

 

 

İstanbul Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Tuzla Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu