Kaplıca Adresleri

Manisa Kaplıcaları

Manisa Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Ege Bölgesini baz aldığımızda daha çok şifalı sularıyla ünlü bir ilimiz olup yer altından fışkıran sıcak ve şifalı maden suları ile bu ilimizi yurt dışında da ün yapmış termal kaplıcaları bulunmaktadır 

 

Manisa Kaplıca Bölgeleri 

Manisa ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

AKHİSAR
KULA
SOMA
DEMİRCİ
TURGUTLU
SALİHLİ
ALAŞEHİR
GÖRDES
KIRKAĞAÇ
MERKEZ
SARIGÖL
SARUHANLI
SELENDİ
AHMETLİ
GÖLMARMARA
KÖPRÜBAŞI

 

Manisa Kaplıcalarının Özellikleri 

Cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Manisa Kaplıcalarının termal suları romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Kaplıca sularında radyoaktivite, kalsiyum, sülfür, karbondioksit, magnezyum, kükürt, bikarbonat, ve demir bulunmaktadır. 

 

Manisa Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Sedef gibi cilt hastalıkları

2- Mantar

3- Spor yaralanmaları

4- Kadın hastalıkları

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

 

Manisa’nın Meşhur Kaplıcaları 

Soma’da bulunan Menteşe Kaplıcası içerisindeki şifalı su yardımıyla kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Ağrılı sendromları rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır. Gördes ilçesinde bulunan Kurşunlu Maden Suyu, Ece Maden Suyu ve Kayacık Maden suyu bol miktarda bikarbonat, sülfat ve karbondioksit içeren maden sularından kaynaklanmaktadır. Sindirim sistemi hastalıkları başta olmak üzere dolaşım sistemi hastalıklarında da sizlere iyi gelmektedir.

 

Manisa Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Manisa kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Manisa Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu