Kaplıca Adresleri

Konya Kaplıcaları

Konya Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Konya ilinde yer alan birçok termal su yollardan şifa bulmak isteyenlerin uğrak yerleri arasındadır. Sağlık turizminin göz bebeği niteliğindeki kaplıcalar, değeri bilinmesi gereken en önemli kaynaklardandır. Sizlere bu yazımızda Konya Kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Konya Kaplıca Bölgeleri 

Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan Konya ili kültürel yapısının yanında şehrin belli ilçelerine yapılan termal suları ile de birçok turisti kendisine çekmektedir. Konya’da bulunan bazı kaplıca bölgeleri şunlardır; 

SEYDİŞEHİR
AKŞEHİR
BEYŞEHİR
BOZKIR
CİHANBEYLİ
ÇUMRA
DOĞANHİSAR
EREĞLİ
HADİM
ILGIN
KADINHANI
KARAPINAR
KULU
SARAYÖNÜ
YUNAK
AKÖREN
ALTINEKİN
DEREBUCAK
HÜYÜK
KARATAY
MERAM
SELÇUKLU
TAŞKENT
AHIRLI
ÇELTİK
DERBENT
EMİRGAZİ
GÜNEYSINIR
HALKAPINAR
TUZLUKÇU
YALIHÜYÜK

 

Konya Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıca suyu; Romatizma, Kansızlık, kronik bel ağrısı, Sinir ve Kas yapısını kuvvetlendirme, nörolojik rahatsızlıklar, sinirsel rahatsızlıklar, cilt hatalıkları ve kireçlenmelerin tamamlayıcı tedavisine olumlu etkileri olduğu kaplıca yönetimi tarafından belirtiliyor.  Dertlerine deva bulmak isteyenler hem tatillerini yapacak, hem de otelin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olacaklardır. Termal tesisler içerisinde kaplıca hizmetinin yanında birçok ek hizmetin de yer alıyor olması, tesislerden çok yönlü yararlanmayı mümkün kılmaktadır. 

 

Konya Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- Damar sertliğinde

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde 

 

Konya Kaplıcaları Fiyatları

Kaplıcaların fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Konya Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu