Kaplıca Adresleri

Kahramanmaraş Kaplıcaları

Kahramanmaraş Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kahramanmaraş ılıcaları hakkında bilgiler sunacağız. Kahramanmaraş’ta kaplıcalara gitmek istiyorsanız, mutlaka bu yazıyı okumalısınız. 

 

Kahramanmaraş Kaplıca Bölgeleri 

Kahramanmaraş Kaplıcalarının şifalı olduğu, sağlığa iyi geldiği, cildin ihtiyacı olan minerallerini su yardımıyla aldığı, cildin güzelleştiği, kadın hastalıklarına iyi geldiği, romatizma ve deri hastalıklarına faydalı olduğu biliniyor. Özellikle doktor tavsiyesi ile kaplıcalara gelen ziyaretçiler çoğunluğunu her sene arttırıyor. 

ELBİSTAN
KÖPRÜBAŞI
ANDIRIN
GÖKSUN
MERKEZ
PAZARCIK
TÜRKOĞLU
ÇAĞLIYANCERİT
EKİNÖZÜ
NURHAK

 

Kahramanmaraş Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Birçok hastalığın tedavisi için uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği gibi rahatsızlıkları tedavi etmektedir. banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır.

 

Kahramanmaraş Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

 

Kahramanmaraş’ın Meşhur Kaplıcaları 

Ilıca Kaplıcaları, Döngele Kaplıcaları, Ekinözü Kaplıcaları ve Göksun Büyükkızılcık Kaplıcaları; Kahramanmaraş ilimizin meşhur kaplıcalarıdır. 

 

Kahramanmaraş Kaplıcaları Fiyatları

Kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Kahramanmaraş Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu