Kaplıca Adresleri

Isparta Kaplıcaları

Isparta Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Isparta il sınırları içerisinde bulunan göller pek çok kişi tarafından bilinen ve oldukça ziyaretçisi olan yerlerden bir tanesidir. Şehrin çevresinde bulunan göller aynı zamanda Isparta şifalı suları da temsil ettiğinden bu bölge civarına Isparta şifalı su turizmini ön plana çıkarılmaktadır. 

 

Isparta Kaplıca Bölgeleri 

Isparta Kaplıcalarının şifalı olduğu, sağlığa iyi geldiği, cildin ihtiyacı olan minerallerini su yardımıyla aldığı, cildin güzelleştiği, kadın hastalıklarına iyi geldiği, romatizma ve deri hastalıklarına faydalı olduğu biliniyor. Özellikle doktor tavsiyesi ile kaplıcalara gelen ziyaretçiler çoğunluğunu her sene arttırıyor. 

GÖNEN
ATABEY
EĞİRDİR
GELENDOST
MERKEZ
KEÇİBORLU
SENİRKENT
SÜTÇÜLER
ŞARKİKARAAĞAÇ
ULUBORLU
YALVAÇ
AKSU
YENİŞARBADEMLİ

 

Isparta Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Birçok hastalığın tedavisi için uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği gibi rahatsızlıkları tedavi etmektedir. banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır. 

 

Isparta Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

 

Isparta’da Bilinen Meşhur Kaplıcalar 

Toto Kaplıcası, Değirmendere Kaplıcası ve Keçiborlu Kaplıcası; Isparta ilimizin meşhur kaplıcalarındandır. Bu kaplıcaların başlıca özellikleri ve faydaları şunlardır; Isparta açıklarında 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve Sütçüler ilçesine bağlı olan Toto İçmesi Isparta’nın en bilindik yerlerinden bir tanesidir. Kaplıca alanında bulunan şifalı suyunun mide ve bağırsak rahatsızlıklarını giderici özellikleri bulunduğundan ötürü birçok sağlık sorunu olan turistin bu bölgeyi ziyaret etmeleri gerekmektedir. Isparta Keçiborlu ilçesine yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve Değirmendere Acı Suyu olarak bilinen bu içme direkt olarak mide hastalıkları ile ilgilidir. Keçiborlu’ya 4 kilometre uzaklıkta bulunan ve Keçiborlu Kükürtlü Kaplıcası olarak bilinen Kükürtlü Kaynar Suyu etrafında bulunan zengin maden rezerverleri ile birlikte suyun şifasını ve sıcaklığını arttırmış olduğundan ılıca daha etkili hale gelmiştir. Romatizma ve cilt hastalıklarında yararlı olarak bilinmektedir.

 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Isparta Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu