Kaplıca Adresleri

Gölcük Kaplıcaları

Gölcük Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Gölcük Belediyesi tarafından işletilen tesis; şifalı suyu, Türk hamamı, saunası, çamur banyosu, ile şifa dağıtıyor. Bu yazımızda sizlere Gölcük kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. 

 

Gölcük Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıca suyu yeraltından 32 derece olarak çıkıyor ve su ısıtılarak 38 dereceye yükseltiliyor. Kaplıca suyu; Romatizma, Kansızlık, kronik bel ağrısı, Sinir ve Kas yapısını kuvvetlendirme, nörolojik rahatsızlıklar, sinirsel rahatsızlıklar, cilt hatalıkları ve kireçlenmelerin tamamlayıcı tedavisine olumlu etkileri olduğu kaplıca yönetimi tarafından belirtiliyor. Tesiste bay ve bayan havuzlar ayrı ayrı bulunurken aile bölümleri de bulunuyor.
Tesiste, Türk hamamı, sauna, masaj ve terapi odaları bulunurken tesisin hemen yanında çamur banyosu odaları da bulunuyor. 

 

Gölcük Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

Banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır. Birçok hastalığın tedavisi için uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Tedavi ettiği bazı hastalıklar ;

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

 

Gölcük Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Gölcük Kaplıcaların fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

Gölcük Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

İzmit merkeze 13 km uzaklıkta bulunan Yazlık kaplıcası ,Gölcük Belediyesi sınırları içerisinde ulaşımı oldukça kolay bir konumda bulunuyor.

 

 

 

Kocaeli Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Gölcük Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu