Kaplıca Adresleri

Sarayköy Kaplıcaları

Sarayköy Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Denizli/Sarayköy kaplıcaları hakkında bilgiler sunacağız. Sarayköy kaplıcaları denilince akla ilk olarak İnatlı Kaplıcası, Kabaağaç Kaplıcası ve Kızıldere Kaplıcası gelmektedir. Kaplıca tedavisi, doğal enerji kaynaklarından termomineralli suyun, gazın ve çamurun, kaynağın çıktığı yörede, o yöreye özgü iklim koşulları ve biyolojik ortamın etkileri ile bütünleştiği “kür” biçiminde uygulanan, insan üzerinde fizyolojik ve terapotik etkisi kanıtlanmış bir tedavi şeklidir.

 

Sarayköy Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Kaplıcalar termal suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

 

Sarayköy Kızıldere Kaplıcası

Sarayköy’e yaklaşık olarak 11 kilometre uzaklıkta bulunan Kızıldere köyü içerisinde yer alan kaplıca Türkiye üzerinde ender bulunan jeotermal alanlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Köyün yakınlarından gelen suların sıcaklaığı 100 derecenin üzerinde bulunmaktadır. Sıcak su ve buhar karışımının dönüştürmüş olduğu enerji ile birlikte 300500 ton arası sıcak su üretilerek 40-45 tona yakın buhar elde edilmektedir.  Bu buhar birçok tedavi edilebilecek hastalıklarda kullanılmaktadır.

 

Sarayköy Kabaağaç Kaplıcası

Sarayköy’ün batısında yer alan ve ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kabaağaç kaplıcası her çeşit deri hastalığıyla birlikte romatizmaya çok iyi gelen hastalıklardan bir tanesidir. Kabaağaç kaplıcasının içerisinde bulundurduğu su sindirim sistemi üzerinde de olumlu etki yaparak birçok kişinin kapısı olmaktadır.

 

Sarayköy Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

Banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır. Bunların yanı sıra; 

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

 

 

 

Denizli Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Sarayköy Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu