Kaplıca Adresleri

Erzurum Kaplıcaları

Erzurum Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Erzurum genelinde şifalı su kaynakları neredeyse her ilçenin geneline yayılmış bulunmaktadır. Ülke çapı içinde yöresel olarak hastalara şifa dağıtan bu sular hem kokulu hem de şifalı oluşuyla birçok turist bakımından uğranacak yerlerden biri haline gelmişlerdir. Bu yazımızda Erzurum Kaplıcalarını detaylı bir şekilde siz okurlarımıza sunacağız. 

 

Erzurum Kaplıcaları Bölgeleri 

Erzurum sınırları içerisinde bulunan kaplıcalar ve içmeler ülkesel sağlık turizmi bakımından oldukça iyi bir potansiyel oluşturmaktadır. Her zaman geliştirmeye geliştirdikçe de yenilemeye açık olan potansiyeller ileri ki dönem için hem Erzurum hem de ülkesel olarak bir gelir kaynağı olmaktadır

AZİZİYE
PASİNLER
AŞKALE
ÇAT
MERKEZ
HINIS
HORASAN
İSPİR
KARAYAZI
NARMAN
OLTU
OLUR
ŞENKAYA
TEKMAN
TORTUM
KARAÇOBAN
UZUNDERE
PAZARYOLU
KÖPRÜKÖY
PALANDÖKEN

 

Erzurum Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Kaplıca termal suları birçok hastalığa iyi gelmesi dışında termal suyu banyo uygulamasıyla; serebral palsi hastalığının tedavi sürecinde rehabilitasyonda, ortopedik ameliyat sonrasında uzun süreli hareketsiz kalması nedeniyle mobilizasyon çalışmalarında, spor yaralamalarında ve stres bozuklarında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılması uygundur. Kaplıca suyu, sodyum klorür içeren soğuk sular grubuna dahildir. Solunum yolları, kalp, damar ve romatizmal hastalıklar ile mide, bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.

 

Erzurum Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

 

Erzurum’da Bulunan Meşhur Kaplıcaları

Kığı Kaplıcası, Çobandere Kaplıcası, Akdağ Kaplıcası; Erzurum ilinin meşhur kaplıcalarındandır. 

 

Erzurum Kaplıca Fiyatları 

Kaplıcaların fiyatları tatil sezonlarında ve yaz sezonunda artış gösterirken, diğer mevsimlerde fiyatlar daha makul seviyelerde seyretmektedir. Fiyatlar kaplıca tesislerinin bağlı bulunduğu işletme müdürlüklerince belirlenir.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Erzurum Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu