Kaplıca Adresleri

Biga Kaplıcaları

Biga Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Biga ilçesinin Kırkgeçit kaplıcaları hakkında önemli bilgiler sunacağız. Mülkiyeti Çanakkale İl Özel İdaresine bağlı işletme, özel teşebbüsler tarafından işletilir. 44 oda ve 100 yatak kapasitesine sahiptir. Tesis içerisinde sauna ve duş kabinleri bulunmaktadır. Kaplıca tesislerinde açık ve kapalı yüzme havuzları, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, Türk hamamı, aquapark imkanlarına sahiptir.

 

Biga Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Biga Kaplıcaların yerleşkesinde yer alan termal tesislerin mülkiyeti, İl Özel İdaresine ait olup, özel teşebbüsler tarafından kiralama yöntemi ile hizmet verir. Sağlık Bakanlığı kaplıca tesis işletme iznine sahiptir. Kaplıca suları, sodyum sülfat termal grubunda yer alır. 4830 picocuri/litre radon gazı bulunur. Radon gazının tedavi edici ve yenileyici özelliği bilinir. Kaplıcalar bölgesinde, kendiliğinden yüzeye çıkan 3 adet termal kaynak vardır. Termal sıcaklığı 52-58 santigrat derecedir. 

1- Kalsiyum ihtiva eder.

2- Magnezyum ihtiva eder.

3- Sodyum İhtiva eder.

4- Lityum ihtiva eder.

5- Anyon, katyon iyonları ihtiva eder.

6- 9,2 PH değerindedir.

7- Kalsiyum Karbonat bulunur.

8- Florür ihtiva eder.

9- Sülfat ihtiva eder.

 

Biga Kaplıca Termal Sularının Faydaları Nelerdir ?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup, birçok hastalığın tedavisinde faydalar sağladığı görülmüştür. 

1- Alerjik rahatsızlıklar, deri hastalıkları, strese bağlı reaksiyonlarda tedavi yöntemi olarak kullanılır.

2- Romatizmal rahatsızlıklar, eklem ağrıları ve kireçlenme tedavilerinde, destekleyici unsur olarak kullanılır.

3-  Nörolojik rahatsızlıklar, cerrahi operasyonlar sonucu gelişen kas ve sinir rahatsızlıkları, kronik bel ağrıları, travmalara bağlı eklem kas ve eklem ağrılarında destekleyici tedavi yöntemi olarak kullanılır.

 

Biga Kaplıcaları Konumu 

Biga Kaplıcaları, Güney Marmara bölgesinde Çanakkale/Biga ilçesine bağlı Ilıcabaşı köyü sınırlarında yer almaktadır. İlçe merkezine 15 km Çanakkale’ye 105 km uzaklıktadır. Bandırma ilçesine 85 km, Çan ilçesine 35 km. uzaklıkta bulunmaktadır. 

 

Biga Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Biga-Çan D555 bağlantı yolunu ile Ilıca yön levhalarını takip eden ziyaretçiler, kaplıcalar bölgesine ulaşır. Deniz yolunu tercih edecek ziyaretçiler, 85 kilometre mesafede bulunan Bandırma Feribot iskelesini kullanabilir.

 

 

Çanakkale Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Biga Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu