Kaplıca Adresleri

Aziziye Kaplıcaları

Aziziye Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Aziziye Kaplıcaları hakkında genel bilgiler sunacağız. Evliya Çelebi ise 1645 yılına ait Erzurum yolculuğunda Ilıca’dan geçmiştir. Evliya Çelebi kaynak belirtmeden Ilıcanın, Akkoyunlu padişahlarından biri tarafından inşa ettirildiğini belirtmiştir. Erzurum yıllıklarının verdiği bilgilere göre de zaman zaman tamiri gerekmiştir. Bu yenileme çalışmalarından birini Kurd İsmail Paşa’ya vekâleten Cennetzade Ziya Bey yapmıştır. Doğu seferinde bulunan askerler temizlik ihtiyaçlarını Ilıca Kaplıcalarından faydalanarak karşılamışlardır. Büyük savaşlarda özellikle cilt hastalıkların önlenmesinde ılıca epeyce hizmet vermiştir Tifüsün kol gezdiği zamanlarda, bit belasından şifaya kavuşulan yerlerden biri de Ilıca Kaplıcaları olmuştur.

 

Aziziye Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Erzurum, termal su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Tarihi akış içinde en meşhurları batıdaki ılıca, Doğudaki ise Hasankale kaplıcasıdır. Erzurumluların en fazla rağbet gösterdiği kaplıca, şehre yakın ve anayol güzergahı üzerinde olması nedeniyle Aziziye kaplıcalarıdır. 100 yatak kapasiteli ve tam donanımlı butik oteli ile 18 aile kabini bulunan tesislerde bay, bayan ve gruplara özel üç ayrı havuz, sauna, Türk hamamı, Fin Hamamı, Fizik Tedavi Merkezi, Spor Salon ve kafeteryası ile misafirlerini ağırlamaktadır. Hizmette kalite ve çeşitliliği esas alan yönetim anlayışıyla Aziziye belediyesi bünyesinde faaliyetini sürdüren Ilıca Termal Tesisleri, Türkiye’nin termal turizmde ki marka değerleri arasında yer almaktadır. 

 

Aziziye Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Ruhsal bozukluklarda

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- İç hastalıklarına

8- Deri hastalıkları

 

Aziziye Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Aziziye kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

Erzurum Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Aziziye Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu