Kaplıca Adresleri

Seben Kaplıcaları

Seben Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Kaplıcalar bölgesi tatil köyü niteliğinde, barındırdığı konaklama tesisleri, spor kompleksleri, sosyal tesisler, sağlık birimleri ve diğer faaliyet alanları ile bütünlük içerisindedir. Kaplıcalar bölgesinde bulunan termal sular, Evliya Çelebinin Seyahatname ’sinde yer almıştır. Roma döneminde de bölge şifa merkezi olarak hizmet vermiştir.

 

Seben Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıcalar Bolu İl Özel İdaresi mülkiyetinde olup, Bolusantur Aş. İdaresinde işletilmektedir. Kaplıcalar bölgesinde bulunan kaplıca tesisleri ile kompleks yapıdadır. Kaplıcalar bölgesinde, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan 250 yataklı rehabilitasyon merkezi, fizik tedavi merkezi, hidroterapi merkezi yer almaktadır. Her bölümde Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren uzmanlar hizmet verir. Bolu Kaplıcaları arasında yer alan Seben Kaplıcaları Seben ilçesindeki Kesenözü Köyü’nün yakınlarındaki bir vadinin içinde kurulu. Yerel halk tarafından Pavlu Kaplıcaları olarak da isimlendirilen kaplıcanın suları yerin 1700 metre altından kendiliğinden çıkıyor.

 

Seben Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- İnflamatuvar romatizmal hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- Ortopedik rahatsızlığı ve ortopedi cerrahi operasyonları sonrası iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

4- Kronik nörolojik rahatsızlıklar ve nörolojik cerrahi operasyonlar sonrasında iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

5- Nefes darlığı çeken hastalarda.

6- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

7- Stres sorunu çeken hastalarda.

8- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

9- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

 

Seben Kaplıcaları Konumu 

Pavlu Kaplıcası, Bolu kent merkezinin 52 km. güneyindeki Seben ilçesinin 14 km. güneybatısında yer alan Kesenözü Köyü yakınında yer almaktadır.

 

Seben Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Ulaşım karayolu ile sağlanmaktadır. Bolu’ya en yakın havaalanı 242 km. uzaklıktaki Ankara ve 312 km. uzaklıktaki İstanbul’da bulunmaktadır.

 

Seben Kaplıcaları Fiyatları 

Kaplıcalarının fiyatları yıllık olarak Bolu İl Özel İdaresi tarafından belirlenir. Fiyatlar alınan hizmetler ve mevsimsel doluluk oranlarına göre değişiklik gösterir.

 

 

 

Bolu Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Seben Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu