Kaplıca Adresleri

Osmaneli Kaplıcaları

Osmaneli Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bir rivayete göre, Emeviler İstanbul’u fethe giderken bu alanda askerler yorgunluklarını gidermek, yaralarını ve hastalıklarını tedavi etmek için Allah’ın bahşettiği şifalı sulardan yararlanmışlar ve hastalıklarına şifa olduklarını ifade etmişlerdir. Tüm bunlara ek olarak Osmaneli Kaplıcalarının kalitesi ve şifası eski tarihlerden bu yana söylenen ve bilinen bir gerçektir. 

 

Osmaneli Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Osmaneli Kaplıcaları için, İstanbul Üniversitesi tarafından içmeler kaynak suyunun mikrobiyolojik, kimyasal, fiziksel ve ağır metal analizleri ve dört mevsim takibi yapılmış, su numuneleri alınmış, bu numunelerin analizi sonucunda İçmeler suyunun böbrek, mide, safra kesesi ve çeşitli deri hastalıklarına iyi geldiği tespit edilmiştir. Bilecik’in Osmaneli ilçesi şifalı sular açısından zengin bir ilçe olup, çok sayıda hastanın bölgeye gelmesini sağlamaktadır. İlçe merkezinde bulunan içmelere ‘Osmaneli İçmeleri denmektedir. Kaplıca suyu, sodyum klorür içeren soğuk sular grubuna dahildir. Solunum yolları, kalp, damar ve romatizmal hastalıklar ile mide, bağırsak rahatsızlıklarına iyi gelir.

 

 Osmaneli Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

 

Osmaneli Kaplıcaları Fiyatları 

Osmaneli kaplıcalarının fiyatları tatil sezonlarında ve yaz sezonunda artış gösterirken, diğer mevsimlerde fiyatlar daha makul seviyelerde seyretmektedir. Fiyatlar kaplıca tesislerinin bağlı bulunduğu işletme müdürlüklerince belirlenir.

 

 

Bilecik Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadır. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Osmaneli Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu