Kaplıca Adresleri

Manyas Kaplıcaları

Manyas Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımında, Balıkesir ilinin Manyas ilçesinde bulunan kaplıcalar hakkında gerekli bilgileri sunacağız. Manyas Kaplıcaları, şifalı su kaynağı başta olmak üzere tesis içerisinde yer alan modern hizmetlerine kadar misafirlerini en iyi şekilde ağırladığından birçok yerli ve yabancı turist tarafından sevilen ve gidilen tesislerin başında gelmektedir. Tesis içerisinde bulunan şifalı sular ile beraber kas ve mide hastalıklarına iyi gelen termal sular hasta vücudun da çok etkin sonuçlara yol açabilmektedir. Kullanılan yöntemlerin hiçbir yapaylığı olmaması ve bu sebeple hastaya yan etki yapmamış olması oldukça önemli sonuçlardan bir tanesidir.

 

Manyas Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Manyas Kaplıca suları, içme ve banyo suyu olmak üzere 2 ayrı şekilde kullanılmakta olup, sodyumlu, kalsiyumlu, klorürlü ve bikarbonatlı bir bileşime sahiptir.  Sindirim organlarındaki hastalıklara, böbrek taşlarını düşürmede, romatizma, kemik erimesi, kadınsal hastalıklar, erken yaşlanmanın önlenmesi, egzama, kapanmayan yaralar, sivilceler ve cilt kırışıklıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Manyas Kaplıca suları içildiğinde ise  böbrek ve bağırsakları çalıştırıp idrar söktürdüğü, gastrit özofajit ve ülser, iskelet bozuklukları, bel, boyun, sırt ağrılarına, eklem hastalıklarına, yorgunluk ve stres gibi rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici unsur olarak kullanılmaktadır.

 

Manyas Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

2- Damar sertliğinde

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkları

4- Cilt ve sedef hastalıklarına

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

7- Kadın hastalıklarında

 

Manyas Kaplıcalarının Fiyatı 

Manyas kaplıcalarının fiyatları tatil sezonlarında ve yaz sezonunda artış gösterirken, diğer mevsimlerde fiyatlar daha makul seviyelerde seyretmektedir. Fiyatlar kaplıca tesislerinin bağlı bulunduğu işletme müdürlüklerince belirlenir.

 

 

Balıkesir Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Manyas Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu