Kaplıca Adresleri

Karacasu Kaplıcaları

Karacasu Kaplıcaları,  hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Karacasu Kaplıcaları, Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir: Hekim Kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalılarının; tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında; içme kürü uygulaması şeklinde osteoporozda tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

 

Karacasu Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Karacasu Kaplıcalarının termal suları, 44 santigrat derece termal sıcaklığı sahiptir. Kendine özgü tadı bulunan sular, renksiz ve kokusuzdur. Florürlü termomineralli sular sınıfında yer alır. PH değeri 6.27 değerindedir. Mineralizasyon değeri 1318 mg/lt ölçülerindedir. Termal sular sülfat, kalsiyum, bikarbonat, florür ve karbondioksit içermektedir.

 

Karacasu Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Nefes darlığı çeken hastalarda.

2- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

3- Stres sorunu çeken hastalarda.

4- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

5- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

6- İnflamatuvar romatizmal hastalarda.

7- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

8- Ortopedik rahatsızlığı ve ortopedi cerrahi operasyonları sonrası iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

9- Kronik nörolojik rahatsızlıklar ve nörolojik cerrahi operasyonlar sonrasında iyileşme sürecinde bulunan hastalarda.

 

Karacasu Kaplıcaları Fiyatları

Fiyatlar alınan hizmetler ve mevsimsel doluluk oranlarına göre değişiklik gösterir. Yaz sezonunda artış gösteren fiyatlar, kış aylarında daha makul değerlere çekilmektedir.

 

Aydın Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Karacasu Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu