Kaplıca Adresleri

İznik Kaplıcaları

İznik Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda İznik ilçesinin kaplıcalarından bahsedeceğiz. İznik ilçesinin en meşhur kaplıcalarından biri Keramet Kaplıcalarıdır. Keramet kaplıcaları, doğal bir havuz görünümü sergilemektedir. Yaklaşık 30 derece sıcaklığındaki suyu ile Keramet kaplıcaları hem kış hem de yaz aylarında yoğun ve kalabalık bir şekilde ilgi ve hayranlık görmektedir. 

 

İznik Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

İznik Kaplıcalarının şifalı olduğu, sağlığa iyi geldiği, cildin ihtiyacı olan minerallerini su yardımıyla aldığı, cildin güzelleştiği, kadın hastalıklarına iyi geldiği, romatizma ve deri hastalıklarına faydalı olduğu biliniyor. Özellikle doktor tavsiyesi ile kaplıcalara gelen ziyaretçiler çoğunluğunu her sene arttırıyor. Özellikle yaz günlerinde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak için tam da tercih edilmesi gereken bir kaplıcadır. Kaplıcanın içerisinde ve çevresinde pek çok oturma alanı, soyunma odası, park alanı, piknik masası ve wc yer alıyor. Özellikle Çocuklu aileler tarafından tercih edilen bu yer belli bir ücret karşılığında girebilir. 

 

İznik Kaplıca Termal Sularının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmal Hastalıklar

2- Kireçlenme

3- Bel ve Boyun Fıtığı

4- Cilt Hastalıkları

5- Mide ve Bağırsak Hastalıkları

6- Ortopedik Kırık Tedavileri

7- Selülit Tedavisi

8- Böbrek Taşlarının Tedavisi

 

İznik Keramet Kaplıcaları Konumu 

Bursa’da Orhangazi ilçesi içerisinde yer almaktadır. Orhangazi ilçesinde yer alan Keramet Köyünde bulunmaktadır. Orhangazi İlçe merkezine 16 km, Bursa merkeze 63 km ve Yalova merkeze 36 km uzaklıkta yer alır.

 

İznik Keramet Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Yalova üzerinden Orhangazi’ye giden yol takip edilip Orhangazi’ye ulaşılır daha sonra İznik üzerinden yol takip edilir. Orhangazi’den ayrıldıktan sonra yaklaşık 17 km sonra solda Keramet köyü tabelası takip edilir ve önce köye daha sonrasında kaplıcalara geçilir.

 

 

 

Bursa Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda İznik Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu